Ve 49. minutě došlo v pokutovém území hostů k velice sporné situaci. Brankář Houdek byl nedovoleně atakován, jenže rozhodčí odpískal jeho faul. Domácí zahrávali penaltu, kterou Pavlíček proměnil v jediný a nakonec vítězný gól utkání.

Deset minut před koncem mohl sice hostující Došlý poslat míč do odkryté branky a vyrovnat. Byl však faulován, jenže tentokrát se hrálo dál.

I přes prohru 0:1 hodnotil domažlický trenér Stanislav Purkart výkon svého celku pozitivně.

„Především v obraně jsme hráli velmi dobře. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli, ke střelám se dostal jen při standardních situacích. Vytvořili jsme si i šance, ale v koncovce jsme už tak přesní nebyli," uznal kouč.

Zápas posledního kola tohoto ročníku ČFL si Domažlice předehrávají zítra, kdy se v 17 hodin utkají v domácím prostředí s Pískem.

Pokud Chodové zvítězí, obsadí v konečném účtování výborné páté místo. A při určité konstelaci by mohlo jít dokonce o postupovou příčku do do druhé nejvyšší soutěže.

„S Pískem samozřejmě chceme vyhrát a tím si zajistit lichotivé páté místo. A i když druhá liga je velice lákavá, navíc já jsem soutěživý typ, tak v současné době by to asi byla liga nad naše možnosti především finančně," uvedl prezident domažlického klubu Jaroslav Ticháček. „Pokud jde o hráče, tady bychom se možná nějak domluvili s plzeňskou Viktorkou, ale rozhodující je ekonomická stránka věci."

Pozoruhodný je jarní vzestup Chomutova.

Po podzimu mužstvo přezimovalo se sedmnácti body na šestnácté příčce. Potom přišel do funkce manažera známý Ivan Horník, ještě první tři zápasy jara Chomutov prohrál, ale v dalších kolech byl téměř k nezastavení.

Juniorka plzeňské Viktorie se loučila se soutěží v nedělním dopoledni ve Městě Touškově v souboji s celkem Hlavic.

Hosté zvládli úvod utkání lépe než ´domácí´ Viktoria. Byli aktivnější a šli do vedení.

Petráček s Kůželem však do přestávky skóre otočili ve prospěch plzeňských mladíků.

Přesto jeden z jejích trenérů Martin Lepeška nebyl s výkonem v první části hry vůbec nadšen. „S úvodem první půle nemůžeme být spokojeni. Naše hra byla chaotická, bez pohybu, hráči si zbytečně hru komplikovali."

Po změně stran byla ale viktoriánská rezerva výrazně lepší. Hosté sice ještě srovnali na 2:2, ale v závěru Růžička se střídajícím Černým stanovili konečný výsledek 4:2.

Před tím však domácí zahodili neuvěřitelné množství jasných šancí. „O přestávce jsme si nedostatky vyříkali a ve druhé půli jsme soupeře zcela jasně přehrávali. Výhra byla zasloužená. A to jsme ještě možná osm dalších gólových příležitostí zahodili," uvedl Lepeška.

Jeho tým bude mít nyní dovolenou a k přípravě na novou sezonu se sejde 26. června. „Už tři dny předtím se ale hráči začnou připravovat podle individuálního plánu a budou běhat se sporttestery," doplnil kouč.

Souboj závěrečného kola si Viktoria předehrála v Liberci, kde zvítězila 4:2, a její učinkování v ČFL tak skončilo. V příští sezoně bude totiž hrát soutěž juniorek. Ta je povinná pro prvoligové kluby a dobrovolná pro celky druhé ligy. Podle posledních informací je zatím přihlášeno osmnáct juniorek.