Jedinou stálicí ze čtyř divizních zástupců regionu jsou fotbalisté Domažlic. Po úvodní remíze se Strakonicemi vyhráli třikrát za sebou a tlačí se na čelo tabulky. Momentálně jsou třetí, dva body za vedoucím duem Prachatice, Votice.

V sobotním derby v Klatovech rozhodl o vítězství 1:0 už v úvodu úspěšný průnik Bahledy. „Začali jsme dobře. Po vstřelení gólu jsme ale od naší hry upustili, nakopávali jsme zbytečně míče a soupeř nás zlobil. Do šance jsme ho však nepustili,“ konstatoval domažlický trenér Milan Dejmek. „Máme však navíc. Ve druhé půli jsem byl spokojen jedině s defenzivní činností,“ dodal kriticky.

Klatovský kouč Jiří Toman nebyl naopak spokojen s výkonem týmu v prvním poločase. „To jsme hráli špatně a hosté si vypracovali tři šance. Po přestávce jsme se už zlepšili, ale vyrovnat jsme nedokázali. Hráčům chybí zkušenost, což se projevuje ve hře i v koncovce,“ přiznal Toman.

Velice smolný duel sehrál se zkušenými Voticemi nováček z Tachova. Favorit nastoupil s kanonýrem Sieglem, dalším exligistou Svobodou, ale lepší byl jen v úvodní desetiminutovce. Potom se musel až do konce bránit tlaku domácích borců, kteří však před brankou soupeře zahodili, co se dalo. A čtvrt hodinu před koncem udeřilo na druhé straně, když M. Horváth rozhodl o výhře Votic 1:0.

„Dokážeme si vytvořit šance, je jich dost i na jasné vítězství, ale neproměníme je. Rozhodla jediná střela hostů na branku za celý zápas a chyba našeho brankáře,“ povzdechl si Miroslav Chada, trenér Tachova. Své svěřence však musel pochválit. „Hráli jsme velmi dobře, a už proto je ztráty bodů velká škoda.“

Čtyři utkání, čtyři porážky! Taková je bilance vejprnické Slavie. Ani souboj s vedoucími Prachaticemi nepřinesl zlepšení a únik z poslední příčky. Svěřenci trenéra Jaromíra Myslivečka prohráli 1:2. „Vstoupili jsme do utkání nesoustředěně a už po čtyřiceti vteřinách inkasovali gól. To námi otřáslo,“ tvrdil vejprnický kouč. Třináct minut před koncem sice po faulu na Barnáše vejprnický Davídek z penalty vyrovnal, ale za chvíli vstřelil Košík svůj druhý gól a rozhodl.

„Nedaří se, ale těžko můžu s mužstvem něco dělat, když mám na lavičce dva nezkušené náhradníky,“ lamentoval Mysliveček. Nezabírá už prý ani tradiční vejprnická zbraň. „Předtím jsme dokázali body vydřít i maximální bojovností. To už ale neplatí. Kvalita totiž chybí v takové míře, že se to ubojovat nedá,“ podotkl trenér.

Prezident vejprnické Slavie Zdeněk Křen nevidí situaci zatím tragicky. „Jestliže chybí tři hráči základu a nahradí je nezkušenost, musí se to v utkání s vedoucím celkem projevit. Navíc dostáváme smolné góly, které hráče psychicky sráží. Jsem přesvědčen, že to zlomí jedno vydařené utkání. Trenér Mysliveček má dál naši důvěru.“