Stoprocentní radost zažili jedině v Domažlicích, kde místní borci vydřeli nad rezervou pražské Dukly výhru 2:0. V první půli Leitl z úhlu volejem propálil hostujícího brankáře a v samotném závěru Mužíkův přímý kop poslal hlavou do sítě Hartl.

Chodové si za bojovnost a nasazení vítězství zasloužili a dostali se ve vyrovnané tabulce do alespoň trochu klidnějších vod.

„Mužstvo podalo velmi dobrý výkon, bojovalo a v první půli jsme byli jasně lepším celkem,“ chválil svěřence trenér Zdeněk Michálek. Po přestávce se sice Dukla zlepšila, ale pozorná domažlická defenziva toho soupeři příliš nedovolila. „Dukla chtěla vyrovnat, ale my jsme měli z protiútoků víc šancí. Po kolektivním týmovém výkonu jsme zaslouženě vyhráli,“ říkal Michálek.

V sobotu hrají Domažlice opět doma s druhými Kunicemi, které v jarních pěti kolech pětkrát vyhráli a dokonale prohání vedoucí příbramskou rezervu.

K vítězství neměli vůbec daleko ani fotbalisté Doubravky. S pražským Meteorem sice prohrávali v poločase 0:1, ale Sýkora se Štverákem skóre otočili. Za stavu 2:1 nastřelili Kellner s Krejčím tyč a hosté naopak v předposlední minutě srovnali na konečných 2:2.

„Z utkání jsem měl strach, protože naše sestava nebyla optimální. Kromě zraněného Šimra chyběl ještě z pracovních důvodů Švec. První půle také z naší strany dobrá nebyla,“ přiznal doubravecký kouč Karel Krejčí. Výkon po přestávce si však už pochvaloval. „Udělali jsme některé změny a soupeře jsme přehráli. Kromě dvou gólů jsme spalovali šance a trefovali tyče. Nakonec soupeř vyrovnal a mně bylo kluků líto. Kdybychom před tím přidali třetí gól, bylo by vše jasné a my měli tři body.“ Plzeňský trenér chválil mladé hráče. „Pavel Krejčí i Kellner, který v poločase vystřídal Klementa, zahráli velmi dobře. Pokud jde o Klementa, jsem rád, že ho mám, ale zatím si na divizi ještě zvyká. Vždyť přišel z 1. A třídy. Šimr po zranění na tréninku zatím jen vyklusává, víc mu natažený sval nedovolí a zřejmě nebude hrát ani příště ve Voticích,“ vysvětlil Karel Krejčí.

Po dobrých výkonech tentokrát nepůsobil v doubravecké svatyni nejjistěji gólman Kunc. „Čtyři kola chytal velmi dobře a já přemýšlím, zda ho podržím, nebo dostane příležitost Beke,“ říká plzeňský lodivod.

Hodnocení výkonu Tachova je už podle tradičních not: slabý výkon bez nasazení, bojovnosti a herní kvality. Sobotní porážka na půdě dosud posledního Hořovicka 0:3 završila nelichotivou jarní pětizápasovou bilanci: jediný bod, čtyři porážky a skóre 0:7.

„V Hořovicích pro nás přišlo další zklamání. Opět jsme nevstřelili gól, na jaře už popáté. Celé mužstvo je v útlumu. Jakmile dostaneme první gól, psychická deka spadne na všechny hráče a nedokážeme se zvednout. Nikdo se s tím neumí poprat,“ lamentoval tachovský kouč Bečka.

Dvacet minut před koncem byl Tachovu vyloučen útočník Bezdička. „Podle zápisu byl Bezdička vyloučen za to, že urazil vlastního spoluhráče. S tím jsem se ještě nesetkal. Vůbec se nechci k rozhodčím vyjadřovat, jejich výkon ať zhodnotí jiní,“ tvrdí zklamaný Zdeněk Bečka.

Hořovický kouč Jaromír Mysliveček byl samozřejmě s hladkou výhrou spokojen. „Nejsme v lehké situaci a vítězství nám dalo naději. Porážka by nás už přiblížila sestupu,“ uvedl Mysliveček.

Výkon soupeře ale zkušeného trenéra zklamal. „Na podzim jsme v Tachově prohráli 0:3 a soupeř nás jasně přehrával. Tentokrát mě zklamali po všech stránkách,“ uvedl trenér Jaromír Mysliveček.