Do utkání vstoupili domažličtí borci jako uragán. Už po třech minutách hry dorazil do sítě brankářem vyraženou dálkovou Mužíkovu střelu pozorný Hulina, a když za chvíli Bárta zvýšil po centru Šámala na 2:0, domácí klesli téměř do kolen. „Hráli jsme opravdu dobře a vytvářeli si i šance,“ pochvaloval si domažlický trenér Zdeněk Michálek.

Jihočeši se chtějí v divizi zachránit zuby nehty, a za nepříznivého stavu proto náležitě přitvrdili. „Domácí vývoj utkání neunesli a začali hodně faulovat. S fotbalem to nemělo nic společného,“ stěžoval si Michálek. Rozhodčí přestupky trestal i červenými kartami. Nejdřív šel pod sprchy domácí Píša a potom ho za vzájemné napadení následoval Cahyna s domažlickým Leitlem.

Hosté taktickou hrou a pozornou defenzivou domácím skórovat nedovolili, naopak po úniku a centru P. Cihláře přidal v závěru třetí gól střídající Ferra. „Udělali jsme velký krok k záchraně,“ konstatoval domažlický kouč.

Jako den a noc byly výkony Doubravky v utkáních minulý týden doma s Kunicemi a teď v neděli v Benešově. Zatímco divizního lídra plzeňský tým přehrál po výborném výkonu 3:1, v neděli v Benešově začal hodně ospale. Plzeňští si možná mysleli, že se Středočeši porazí sami, a po prvním dějství prohrávali 0:2. Výkon bez nasazení, agresivity, vázla kombinace a dostavily se i chyby v defenzivě.

„Bylo to pro mne z naší hry velké zklamání. Soupeř nám dal sice dva góly, ale zase nic tak úžasného nepředváděl,“ litoval promarněné první půle doubravecký trenér Karel Krejčí.

V poločase dvakrát střídal a hra jeho týmu se zlepšila. „Nedokázali jsme ale proměnit šance, přestože dvakrát Vůch nebo Sýkora byli hodně blízko ke vstřelení gólu,“ viděl druhou půli Karel Krejčí.

Debakly Tachova už zavánějí samozřejmostí. Po osmi gólech v Příbrami poslepované mužstvo inkasovalo osmičku i doma s Meteorem. Po dvaceti minutách prohrávalo 0:3 a rezignovalo na výsledek i na divizní záchranu. „Hrajeme s tím, co máme. V sestavě byli jen tři hráči z podzimní sestavy: Hutta, Hudec a Pavel Kaše,“ konstatoval tachovský trenér Zdeněk Bečka. Rekordní počet zraněných a dva vyloučení, ke kterým v sobotu přibyl ještě Habart. „Kluci, kteří hrajou, se sice snaží, těžko jim lze něco vytknout, ale úroveň divize je někde jinde,“ říká Bečka.

Tento týden by se mělo rozhodnout i o jeho dalším osudu v Tachově. „Čtyři až pět hráčů ze základu chce jít jinam. Pokud by zůstali, tak bych zvažoval pokračování, ale když odejdou, bylo by to hodně složité,“ vyvětluje tachovský trenér.