Chodové pálili ostrými a roznesli lídra před jeho diváky

Plzeň, Chrudim – Česká fotbalová liga pokračovala 28. kolem. O senzaci se postarala domažlická Jiskra, která nastřílela postupující Chrudimi na jejím stadionu pět gólů.

21.5.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Chrudim – Domažlice 1:5

První poločas nenasvědčoval tomu, že domácí utrpí debakl. Hra byla vyrovnaná, do první šance se dral Bezděk, ale byl zastaven faulem.

Po půlhodině hry ale unikl Kovařík a elegantně přehodil domácího brankáře. Ještě před přestávkou dostal míč do sítě domácí exligista Holub, stál však v metrovém ofsajdu.

Druhé dějství začalo tlakem domácího favorita a po standardní situaci Adámek hlavou vyrovnal.

Ve zbytku utkání však Chodové uštědřili Chrudimi lekci z produktivity. Po rohu se trefil hlavou Bezděk, z centru Kovaříka nekopromisně zavěsil Leitl a opět po rohu přidal další gól Bauer. To všechno během pěti minut. Domácí dorazil střídající Veselý, který obešel i brankáře.

Poločas: 0:1. Branky: 57. Adámek – 30. Kovařík, 71. Bezděk, 72. Leitl, 76. Bauer, 85. Veselý. Rozhodčí: Moník. ŽK: 2:1. Diváků: 428.

Domažlice: Houdek – Jendruščšák, Tesař, Bauer, M. Mandous – Leitl (79. Strejc), Mužík, Javorský, Došlý (67. Braun) – Kovařík, Bezděk (83. Veselý). Trenér Stanislav Purkart.

Viktoria B – Ovčáry 0:0

Domácí mladíci sehráli další kvalitní střetnutí, ale s vítězství se neradovali ani tentokrát, přestože si vypracovali brankových příležitostí dostatek.

Hned po zahájení mířil Libotovský těsně nad, hlavičku Růžičky vykopávali obránci z prázdné branky a Kůžel se Šípkem mířili vedle.

Aktivitou hýřili domácí i po přestávce. V šancích se ocitli Šípek, po něm Růžička, ale skórovat se jim nepodařilo.

Rozhodčí: Vít. ŽK: 1:1. Diváků: 200.

Viktoria Plzeň B: A. Mandous – Hrubý, Růžička, Štefl (53. Dvořák), Beránek – Libotovský, Kyndl, Šípek – Štípek, Kůžel, Hoffmann (69. Lukeš). Trenéři Jiří Skála a Martin Lepeška.

Ostatní výsledky:

Kladno – Chomutov 1:0 (0:0, 52. Skořepa), Letohrad – Vltavín 2:1 (2:0, 17. Kulhánek, 36. Brendl – 86. Předota), Hlavice – Pardubice 0:5 (0:4, 6. Přibyl, 16. Janíček, 30. Petrus, 45. a 65. Dittrich), Liberec B – Kunice 0:4 (0:0, 54. Marek, 56. Radoš, 61. Engelmann, 83. Rejhon), Karlovy Vary – Králův Dvůr 0:2 (0:1, 25. M. Novák, 56. Petr), Roudnice – Písek 4:3 (1:1, 28. a 54. Brandejs, 52. Potočný, 67. Brožík – 45. Štrajt, 57. Šlehofer, 58. vlastní Vobořil), Č. Lípa – Ml. Boleslav B 1:0 (0:0, 47. Kučera). Předehrávka 32. kola: Hlavice – K. Vary 5:1 (0:0, 47. Malinský z PK, 50. a 60. Šollar, 51. Schwarz, 89. Prückner – 53. Krmenčík).

Autor: Pavel Hochman

21.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Piráti měli s sebou Edisona

PIRÁTI slavili v Dominiku. Jejich jednička Lukáš Bartoň byl spokojen, jejich pražský šéf Ivan Bartoš taky.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.