Ale v nedělním mokrém odpoledni přijely na Chodsko Horní Měcholupy a nestačily se divit uragánu, který domácí rozpoutali.

Střelecký apetit chodských kanonýrů navázal na duely, které předcházely střetnutí s letenskými hráči. Rozhodně se bylo na co dívat. Hned ve druhé minutě šel Petr Došlý sám na brankáře, šanci nevyužil, ale nastartoval své spoluhráče k výbornému výkonu.

Konečný výsledek 6:1 hovoří za vše a ukázkové góly stojí za popsání.

Po průniku Lukáše Bezděka se dostal k míči František Dvořák, nabil Petru Mužíkovi a ten překonal brankáře poprvé. Za chvíli nacentroval z pravé strany Lukáš Bezděk a František Dvořák navýšil domažlické vedení na 2:0.

Domácí cvičili se soupeřem jako kdysi na celostátní spartakiádě ženy s obručemi a do přestávky mu přidali do vaku další góly. Jiří Bárta unikl po levé straně a opět František Dvořák, tentokrát ve skluzu, napnul síť potřetí.

Další úspěšný gólový skluz předvedl Milan Braun po přihrávce Jana Matase a kanonáda měla pokračování i po změně stran. Přesný centr Jiřího Bárty proměnil v pátý gól střelou z hranice šestnáctky Jan Matas.

Poslední hřebíček do měcholupské rakve zatloukl Petr Mužík. Sám rozehrál nakrátko roh a po výměně míče s Jiřím Bártou pálil neomylně.

Dílo bylo dokonáno, a tak bylo třeba dát prostor i soupeři ke vstřelení alespoň čestného úspěchu.

„Hráli jsme dnes opravdu dobře, soupeři jsme téměř nic nedovolili," pochvaloval si domažlický kouč Stanislav Purkart. Na svých svěřencích nemohl najít téměř žádnou chybu. „Hráli jsme jednoduše, důrazně, vycházely nám i některé nacvičené signály a opravdu jsem spokojen. Měli jsme sice obavy z terénu, neustále pršelo, ale hřiště bylo v dobrém stavu. Bylo rychlé, což nám vyhovovalo," dodal kouč.

Domažlice mají před sebou v letošní sezoně už jen dvě utkání. V sobotu se představí na půdě o postup bojujících Kunic a v epilogu hostí doma Chrudim. Ve hře je pro jediný tým z Plzeňského kraje v ČFL výborné umístění.