Oba týmy spolu sousedí v tabulce, o jediný bod jsou na tom lépe domácí borci.

Domažlice mají za sebou skvělou generálku, ve které zvítězily venku nad divizním Tachovem 9:1. Jejich trenér Stanislav Purkart si ostatně celou zimní přípravu hodně pochvaloval.

„Velmi pozitivní bylo, že jsme celou přípravu neměli na delší dobu zraněné nebo nemocné hráče, To považuji za velký klad." Kompletní kádr má domažlický kouč k dispozici i pro první jarní kolo. „Nikdo by neměl chybět, všichni jsou v pořádku a připraveni nastoupit," tvrdí Purkart.

Nedělního soupeře považuje za velmi těžkého, a to nejen proto, že doma Chodové s Roudnicí prohráli 1:2. „Očekávám velice těžké střetnutí, Roudnice se netají tím, že by ráda postoupila a zcela jistě doma udělá všechno pro první jarní vítězství."

Stanislav Purkart však svému mužstvu věří a očekává, že na horké půdě zabojuje. „Kluci jsou nažhaveni a myslím si, že budou i dobře připraveni." Celkem jasno má i o sestavě. „Vím, v jakém složení nastoupíme, otazník mám jen na jednom postu, kde ještě nejsem definitivně rozhodnut." A s jakým výsledkem bude domažlický trenér spokojen ? „Cílem je venku neprohrát, s jakýmkoliv ziskem budeme spokojeni."

Podzimní vzájemný souboj v Domažlicích nezačali Chodové špatně, Braun je dostal z penalty do vedení, ale Roudnice ještě do přestávky Vaňkem vyrovnala. Před tím domácí gólman Houdek chytil penaltu. Po obrátce vstřelil roudnický Brožík vítězný gól na 2:1 a potom ještě hostující Šilhan napálil další pokutový kop do břevna. Teď mají Domažlice možnost odvety.

Program 18. kola ČFL: Roudnice (4.) – Domažlice (5.) NE 14.30 – rozhodčí Makovička, Chomutov (13.) – Kolín (3.) SO 10.15, Chrudim (11.) – Vltavín (2.) SO 10.15, Hlavice (18.) – Česká Lípa (6.) SO 14.30, Karlovy Vary (14.) – Kladno (12.) SO 14.30, Kunice (1.) – Převýšov (7.) SO 14.30, Horní Měcholupy (15.) – Strakonice (9.) SO 14. 30, Sparta Praha B (8.) – Písek (17.) NE 10.15, Králův Dvůr (16.) – Zápy (10.) NE 14.30.