Tím se stal dřívější trenér účastníků krajského přeboru mužů Staňkova a Přeštic Jaroslav Kubeš. S nimi loni vybojoval úspěšnou baráž o udržení v krajském přeboru, přesto od mužstva odešel.

Od podzimu nastoupil v blízkých Chlumčanech. „Přišel jsem s tím, že jsem chtěl Keramice pomoci, věděl jsem, že je tu kvalitní kádr hráčů. Konkrétní plány jsme si nestanovili, ale určitě jsme chtěli hrát v popředí tabulky,“ vrací se ke svému příchodu k mužstvu trenér Kubeš.

Chlumčany zahájily jasnou výhrou v Bezdružicích a i v dalším průběhu soutěže se jim dařilo. Po sérii tří vítězství v řadě se probojovaly až na třetí místo tabulky.

Ovšem nejtěžší soupeři na fotbalisty Keramiky ještě čekali. V jedenáctém kole přijela do Chlumčan právě vedoucí Horní Bříza a připravila Chlumčanům první domácí porážku. „Hosté zde potvrdili svoji suverenitu v soutěži a vysokou kvalitu. Byl to v průběhu celé podzimní části vlastně jediný celek, který nás přehrál,“ uznal chlumčanský lodivod.

V dalším kole prohrály Chlumčany v okresním derby těsně v Nepomuku a pak následoval domácí zápas s nebezpečným Rozvadovem. „V tomto utkání jsme měli trvalou převahu, ale zklamali jsme v koncovce. Ta byla i v jiných zápasech asi naší největší slabinou.“

Další smolný zápas vybojovali Chlumčanští ve Stříbře. „Zde jsme hráli více než hodinu o deseti a odolávali tlaku protivníka, nakonec jsme ale třikrát inkasovali.“ Smolnou poslední třetinu podzimu se nepodařilo vylepšit ani v závěrečném střetnutí s Nýrskem, které skončilo remízou. „Nevydařený závěr podzimu nebyl dán poklesem výkonnosti, ale tím, že jsme měli těžké soupeře. Ve většině zápasů jsme si vypracovali řadu střeleckých příležitostí, ale ty jsme nedokázali proměňovat. To byl asi náš největší problém,“ míní trenér Kubeš.

Oporou a vůdčí osobností týmu je podle něho kapitán Libor Milota. „Je to skutečný vůdce mužstva jak na hřišti, tak i mimo něj,“ tvrdí.

Přestože byl trenér Kubeš v Chlumčanech spokojen, na jaře už tento tým nepovede. „Dostal jsem totiž nabídku vrátit se zpět do Staňkova, kde jsem působil tři roky. Dlouho jsem se rozmýšlel, nechtěl jsem odcházet z Chlumčan od rozdělané práce. Nakonec jsem se však nechal od funkcionářů i hráčů zlákat, a tak od ledna nastoupím do zimní přípravy už s mužstvem Staňkova,“ vysvětluje své trochu překvapivé rozhodnutí Jaroslav Kubeš.