„Spokojenost je zatím veliká,“ potvrzuje trenér Jan Kraus, „povedlo se nám dát mužstvo dohromady, všichni jsme táhli za jeden provaz. Bohužel nás trápí odchody mladých talentovaných hráčů do Německa, v současné době tam máme téměř celou jedenáctku,“ posteskl si zkušený trenér, který vede tým Chlumčan již čtvrtý rok.

Přes odchody hráčů se mu podařilo vybudovat kvalitní celek, který patří v I. A třídě k lepšímu průměru. „Je to dáno i tím, že fotbal je v Chlumčanech sportem číslo 1 a má velkou podporu od obecního úřadu. Ve vedení oddílu to klape, důležitá je také dlouhodobá a systematická práce s mládeží, které se věnují trenéři Houdek, Havlíček a Vajai,“ chválí své kolegy trenér Jan Kraus.

Mužstvo pod jeho vedením zahájilo přípravu již 5. ledna. „Trénujeme zatím třikrát týdně venku a jednou v tělocvičně, zúčastníme se zimního turnaje v Doubravce (v prvním utkání porazily Chlumčany 4:3 Město Touškov, pozn. autora), koncem ledna nás čeká čtyřdenní soustředění v Nýrsku,“ vypočítává chlumčanský kouč.

Do jarních odvet nastoupí Chlumčanští pravděpodobně se stejným kádrem. „Noví hráči nepřijdou, spíš počítáme s návratem některých našich odchovanců, do kádru chci zapracovat některé hráče z našeho dorostu. Ve druhé polovině soutěže bychom se rádi udrželi do šestého místa. Bude to ale hodně záležet na zdraví hráčů a na tom, jak se nám povede v úvodních zápasech jarní části,“ míní trenér Keramiky Chlumčany Jan Kraus.