„S Patrikem si rozumíme, jsme na tom slušně po technické stránce, oba toho na hřišti i dost naběháme. Ono to tak do sebe všechno dobře zapadá,“ pochvaluje si spolupráci se svým parťákem Tomáš Hořava.

Zkušený středopolař se chystá se svými spoluhráči na poslední letošní ligový zápas – v sobotu (začátek v 19.00 hodin) přijede do plzeňské Doosan Areny nebezpečný Jablonec, který v pondělí sebral po remíze 1:1 body favorizované pražské Slavii.

„Jablonec má v této sezoně menší výkonnostní výkyvy, ale je to stále kvalitní mužstvo. Patří do nadprůměru naší ligy a dokáže obrat o body i největší favority. Teď naposledy se mu to povedlo doma proti Slavii, takže nás čeká velmi těžký zápas. Na druhou stranu hrajeme doma, kde jsme na podzim v lize neztratili ani bod, takže chceme samozřejmě vyhrát,“ říká Tomáš Hořava.

Michael Krmenčík stvrdil podpisem prodloužení smlouvy s Viktorií za přítomnosti svého zástupce Dalibora Laciny a generálního manažera Viktorie Adolfa Šádka.
Krmenčík prodloužil smlouvu ve Viktorii

Kabina Viktorie bere zápas s Jabloncem jako příležitost rozloučit se s fanoušky výhrou.

„Je to tak. Měli jsme v domácí i v Evropské lize úspěšný půlrok a chceme za ním udělat vítěznou tečku,“ slibuje brněnský rodák.

Největší sílu Jablonce spatřuje Tomáš Hořava v ofenzivě. „Mají velmi dobré útočníky. Góly umí dávat Mihálik stejně jako Doležal, kterého znám dobře Olomouce. Je velmi silný v osobních soubojích a oba umějí udržet míč. Mají také velmi rychlé krajní hráče, ať už je to Masopust, Zelený nebo Diviš, kteří se dokáží prosadit právě rychlostí,“ upozorňuje.

Famózní podzimní sérii, v které Viktoria přišla o první body až v 15. kole, si zatím nestačí užívat. „Zápasy jdou rychle za sebou, utíká to. Myslím si, že až o dovolené bude čas se za podzimem trochu ohlédnout. Ještě ale musíme udělat v lize poslední krok a porazit Jablonec,“ připomíná sobotní zápas Tomáš Hořava.

Trenér Pavel Vrba.
Fotbalová Viktoria Plzeň, suverén podzimu