Poslední dva roky byly pro fotbalový Tachov naprosto hektické. V květnu a červnu loňského roku bojovali Západočeši o postup do druhé ligy, jenže to nevyšlo. Navíc se změnila ekonomická situace klubu, která zapříčinila velké zemětřesení.

Klub opustilo několik hráčů včetně trenéra a do sezony 2017/2018 se Tachov přihlásil jen nejvyššího přeboru Plzeňského kraje. Ten hráči z dvanáctitisícového města vyhráli naprosto suverénním způsobem, postoupili do divizi a pomalu, ale jistě míří zpět na fotbalové výsluní. A úspěšnou sezonu a nejen jí hodnotí sportovní ředitel Tachova Petr Móži.

„Musím přiznat, že jsem netušil, jak slabá je úroveň krajského přeboru. Věděli jsme, že máme velmi silný kádr, ale že vyhrajeme s tak velkým náskokem, to jsme nečekali. V kraji jsou tři nebo čtyři týmy, které chtějí hrát fotbal. Samozřejmě si ceníme toho, že jsme de facto neprohráli v normální hrací době. A to i v době, kdy jsme měli jistý postup do divize a trošku složitěji jsme hledali potřebnou motivaci,“ uvádí Petr Móži. „Ale řeknu to upřímně. Kdybychom s tímhle kádrem, co jsme měli, nepostoupili, bylo by to obrovské zklamání,“ dodává.

Známá tachovská tvář kvituje také práci hrající trenéra Martina Knakala, který od nové divizní sezony bude v klubu působit jako hrající asistent. „Martin Knakal je obrovský srdcař, jeho přístup byl naprosto profesionální. Jeho práci hodnotím velmi kladně a patří mu za to velký dík,“ pochvaluje bývalého ligového fotbalistu Móži.

Od nové sezony povede tým Jan Matas, který se do Tachova vrací jako hrající trenér z Králova Dvora. „Honza začal studovat trenérskou licenci. Je to sporťák na vysoké škole. Fotbal má moc rád, jeho přístup k němu může být příkladem i pro ostatní. Navíc to tady velmi dobře zná, to bereme jako pozitivum,“ vysvětluje Petr Móži.

A jak vlastně myšlenka o angažování bývalého kapitána tachovských fotbalistů vznikla? „Myslím, že s tím dokonce přišel Martin Knakal. S Honzou se někde potkali, bavili se a nás už jen pak bylo, abychom to dotáhli,“ prozrazuje Petr Móži.

Kromě staronové tváře hlásí nováček divizní skupiny A také dvě další posily. „Už teď můžu říct, že se k nám vrací Milan Braun, který před osmi lety odešel do Domažlic. A také Jakub Blažek, který má zkušenosti z druholigového Sokolova,“ libuje si sportovní ředitel fotbalového Tachova. „Ti dva nám určitě hodně pomohou. Jak po sportovní, tak po morální stránce. Chceme hrát pohledný a útočný fotbal. Hrou chceme bavit sebe i fanoušky. A rádi bychom hráli v horních patrech tabulky,“ přeje si Móži, který si také pochvaluje fakt ohledně ekonomické situace klubu, která se ustálila.

„Samozřejmě, že krajský přebor nebyl až tak náročný na cestování. Ale celkově si myslím, že se ekonomická situace klubu zlepšila. S financemi jsme na to určitě lépe než na na konci loňské třetiligové sezony,“ uzavírá s úsměvem Petr Móži.