Velkým šlágrem je derby mezi Chanovicemi a Horažďovicemi. Souboj blízkých rivalů vždy poutal pozornost příznivců a je tomu tak i tentokrát. Domácí mají na jaře proměnlivé výsledky. Naposledy prohráli na půdě plzeňského SK ZČE 1:3.

„V Plzni jsme začali aktivně, dokonce jsme vstřelili první gól, ale potom jsme se zbytečně zatáhli, ubrali na aktivitě a dovolili tak domácím výsledek otočit,“ vrací se ještě k poslední porážce chanovický sportovní manažer Miroslav Rambousek.

Výhodou chanovického týmu je, že nastoupí v kompletním složení. „Všichni jsou v pořádku, žádné zdravotní problémy nemáme,“ pochvaluje si Rambousek.

Cíl domácích v derby je jasný. „Nepříliš dobré postavení v tabulce nám velí zabodovat naplno. Pokud se nám to podaří, polepšíme si,“ doufá v tříbodový úspěch chanovický manažer.

Horažďovice na jaře sbírají bodík po bodíku. Dvakrát prohrály a třikrát hrály nerozhodně. Také před týdnem doma remízovaly se Stříbrem 2:2, přestože v poločase měly dvoubrankový náskok.

„První půli jsme odehráli velmi dobře, ale po přestávce jsme se začali strachovat o výsledek, hráli nekoncentrovaně a jen nakopávali míče. Stříbro nás začalo přehrávat a po dvou standardkách zaslouženě vyrovnalo,“ hodnotí minulý duel horažďovický kouč Lubomír Vašica.

Na rozdíl od Chanovic má ale ve svém celku zdravotní problémy. „Se zraněním laboruje Šedivý, který už nehrál proti Stříbru. S tímto soupeřem si poranil záda Hadraba a zatím netrénuje ani Jůda. Ale ten by snad v sobotu mohl nastoupit,“ hodnotí stav v mužstvu Lubomír Vašica.

Přestože jeho tým zaostává za soupeřem o tři body, považuje derby za otevřenou záležitost. „V Chanovicích je užší hřiště, tak to bude hlavně o bojovnosti, zarputilosti a uvidíme, na čí stranu se přikloní štěstí,“ uvažuje kouč.

Vedoucí celé soutěže Koloveč po pohárové výhře 4:0 v Klatovech cestuje v sobotu do Přeštic. V tabulce druhé Rokycany hostí čtvrtý Holýšov a třetí Chrást přivítá doma hráče z Města Touškova.

Program 21. kola Puma krajského přeboru: Chrást (3.) – Město Touškov (5.) SO 15.00 – Štokl, tip Deníku: 1, Chanovice (11.) – Horažďovice (13.) SO 17.00 – Havel, tip Deníku: 0, Rapid Plzeň (6.) – Rozvadov (12.) SO 17.00 – Hájek, tip Deníku: 1, Rokycany (2.) – Holýšov (4.) SO 17.00 – Jambura, tip Deníku: 1, Přeštice (7.) – Koloveč (1.) SO 17.00 – Urban, tip Deníku: 2, SK ZČE Plzeň (14.) – Klatovy (16.) NE 17.00 – Bogdan, tip Deníku: 0, Stříbro (8.) – Bolevec (9.) NE 17.00 – Čermák, tip Deníku: 2, Vejprnice (10.) – Horní Bříza (15.) NE 17.00 – Kračmer, tip Deníku: 1.