Na úvod se střetnou doma s celky z regionu – třetiligovými Domažlicemi (15. 6.) a druholigovým Sokolovem (19. 6.). Oba zápasy se budou hrát v tréninkovém areálu v Luční ulici, časy budou ještě upřesněny.

V sobotu 22. června se pak svěřenci trenéra Pavla Vrby vydají do Liptovského Mikuláše, kde se představí v rámci 85 let fotbalu ve městě proti účastníkovi druhé nejvyšší slovenské soutěže.

„Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit takového soupeře, jakým je Viktorka. Patří k pravidelným účastníkům evropských pohárů. Věřím, že se nám podaří zaplnit zrekonstruovaný stadion do posledního místa,“ slibuje si od utkání s českým vicemistrem Ján Papaj, sportovní ředitel Tatranu Liptovský Mikuláš. Den před zápasem budou mít viktoriáni otevřený trénink.

No a krátce po návratu ze Slovenska čeká plzeňské fotbalisty vrchol letní přípravy, 26. června odcestují do známého prostředí rakouských Alp. Na stejné místo do městečka Westendorf poblíž vyhlášeného lyžařského střediska Kitzbühel jezdí už několik let a ani letos neudělají výjimku.

„V Rakousku sehrajeme tři přípravné zápasy se zahraničními soupeři. Jejich jména a místa zápasů budou ještě upřesněna,“ uvedl klub v tiskové zprávě ke startu letní přípravy.

Termíny zápasů na rakouském soustředění už jsou ale známy. Hrát se bude 29. června, 2. a 6. července. Letní příprava je letos krátká. Nový ročník Fortuna:ligy totiž startuje nezvykle brzy,. První kolo je už o víkendu 13. a 14. července. (zs)

Lavička Talentu Plzeň
Házenkáři se sešli v Praze. I s bývalými hráči Plzně