Češky ztratily vedení 2:1 jen pár vteřin před koncem. Neuhlídaly v šestnáctce Gimbertovou a ta hlavou přehodila brankářku Zuzanu Pincovou.

Vytáhlá gólmanka vypadala po utkání jak hromádka neštěstí. Jak by ne, vždyž zápasem Španělskem byl pro ni v reprezentaci posledním, v národním týmu končí. “Je to hrozné, prohrát v posledních vteřinách. Takhle jsem si loučení nepředstavovala, obrečela jsem to,“ přiznala Pincová.

Cestou do kabiny si v hlavě několikrát promítla vyrovnávací gól Španělek. „Jestli se to dalo chytat? Nevím. Dopředu jsem nemohla, přede mnou byla skrumáž. Postavená jsem byla asi také dobře, ona to prostě prostě jen trefila, jak nejlíp mohla,“ říká brankářka.

„Podle mne ani nechtěla dát gól, jen naslepo prodloužila míč za sebe. Byla to náhodná branka,“ utěšuje spoluhráčku kapitánka Eva Šmeralová, autorka druhé branky.

Šmeralová si naběhla k zadní tyči, kde ji našel přesný centr Pavlíny Ščasné. Byla jsem tam sama, jenom jsem se bála, abych nepřestřelila,“ líčí gólový okamžik kapitánka.

Před dalšími boji je optimistkou. „Chtěly jsme Španělky doma porazit a od nich přivézt bod. Teď tam musíme vyhrát,“ má jasno Šmeralová.

Nejlepší česká fotbalistka musí na operaci

Obrovskou smůlu měla v sobotním zápase fotbalové kvalifikace ME žen ČR – Španělsko v Plzni česká reprezentantka Pavlína Ščasná. Pětadvacetiletá útočnice švédského prvoligového celku KIF Örebro a trojnásobná česká fotbalistka roku si závěru utkání vážně poranila koleno. Tři minuty před koncem zápasu opustila trávník na elektrickém vozíku a čeká ji operace.

„Bohužel je to tak. Vyšetření den po utkání v Praze u doktora Jiřího Váchala potvrdila nepříznivou diagnózu. Pavlína si přetrhla přední křížový kolenní vaz a pochroumala si i postranní vazy,“ potvrdil včera informaci reprezentační trenér českého národního týmu žen Dušan Žovinec.

„Až Pavlíně opadne otok, podrobí se do dvou tří týdnů operaci. Po ní následuje tří až čtyřměsíční rehabilitace. Její start v březnovém kvalifikačním zápase v Anglii je tak vyloučen. Pavlíně všichni přejeme brzké uzdravení a návrat na fotbalový trávník,“ dodal kouč ženské fotbalové reprezentace.