Černého góly zajistily Rokycanům vítězství

Plzeňský kraj – Fotbalisté Rokycan zabrali ve 28. kole divizní skupiny A a porazili Český Krumlov, čímž zlomili svoji třízápasovou sérii bez vítězství.

6.6.2016

Ilustrační fotoFoto: Deník

Petřín – N. Strašecí 4:2

Domácí vstoupili do utkání vlažně a brzy inkasovali poté, co se po centru prosadil Bláha. Následně ale Petřínští přidali a do přestávky otočili průběh duelu, když dvě akce Hartla dovedl do gólového konce Papáček. Druhá část byla ve znamení nadvlády Petřína, který si pohlídal své vedení a dovedl utkání do vítězného konce.

Poločas: 2:1. Branky: 32. a 38. Papáček, 61. Bendl, 88. Peterka – 23. Bláha, 63. Mžourek. Rozhodčí: Štěrba. ŽK: 2:2. Diváci: 180.

Petřín: Pfleger – Zoubek, Fillinger, Světlík, Šulc (85. Macht) – Chocholatý (67. Peterka), Papáček, Lisý, Bendl – Hartl (81. Hejnal, 86. Škarda), Bednář (88. Macht). Trenér: Radek Vodrážka.

Rokycany – Krumlov 3:2

Domácí tým v první půl hodině hry přímo exceloval. Ze své převahy vytěžil hned tři góly. Činil se především Černý, jenž se dvakrát pěkně trefil. Zvláště druhý gól záložníka Rokycan byla opravdová lahůdka. Černý napřáhl z velké dálky a parádní střelou vymetl šibenici. Po přestávce Rokycanští sice polevili, ale všechny body přesto uhájili.

Poločas: 3:0. Branky: 25. a 26. Černý, 4. Jindřich – 65 Svoboda, 90. Matěják. Rozhodčí: J. Aubrecht. ŽK: 0:0. Diváci: 120.

Rokycany: Vild – Klír, Grambal, Špic, L. Aubrecht – Černý (90+1. Šafář), Procházka, Hereit, P. Aubrecht – Král (85. Vaščák) – Jindřich (84. Skopový). Trenér: Pavel Aubrecht.

Třeboň – Doubravka 1:3

Senco nekráčelo proti poslední Třeboni za výhrou zrovna lehce, jelikož jeho hru provázelo množství nepřesností. I přesto ale dokázali hosté v první půli dvakrát udeřit. Po pauze se začali Jihočeši více pouštět do útočení, hosté ale nezazmatkovali a i přes snížení soupeře si zápas pohlídali.

Poločas: 0:2. Branky: 80. Chromčák – 18. Trojanec, 44. Vyleta, 90+1. Ungr. Rozhodčí: Vodrážka. ŽK: 2:1. Diváci: 80.

Doubravka: Bouzek – Kuťák, Knakal, Krejčí, Sýs – Ungr, Brabec, Morávek, Navrátil (87. Kolář) – Trojanec (77. Künstler), Vyleta. Trenér: Aleš Jindra.

Klatovy – Čížová 0:4

Po opatrnějším prvním poločase, který příliš vzruchu na hřišti nepřinesl, rozpoutali Jihočeši kanonádu. První gól zápasu obstaral hned po puaze po rychlém úniku Chytrý. Domácí poté otevřeli více hru a soupeř přidal ještě další tři góly. Po vysoké porážce se Klatovům rozplynula šance na zisk bronzu.

Poločas: 0:0. Branky: 48. Chytrý, 66. Jirouš, 76. Dvořák, 79. Polodna. Rozhodčí: Svatík. ŽK: 1:2. Diváci: 220.
Klatovy: Rojík – Cibulka (55. Vojtko), Žáček, Janda, Chirinciuc – Lukeš (66. Harmady), Mészáros, Kotrba (81. Matějka), Kadlec – Říšský (73. Rybák), Krásný. Trenér: Milan Dejmek.

Ostatní výsledky 28. kola: Aritma – Sedlčany 2:0 (2:0, 24. a 26. Písek), Hořovicko – Jindřichův Hradec 3:1 (1:0, 36. a 58. Hájek – 83. Zítek), Karlovy Vary – Malše Roudné 4:1 (15. a 88. Psohlavec, 10. Mestl, 56. Geňo – 35. Jasanský), Milevsko – Motorlet 1:1 (PK: 8:7, 0:1, 81. Suchan, 6. Podzemský).

Kde se slavilo a kde truchlilo

Plzeň – Politici sledovali sobotní sčítání volebních hlasů společně.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Olomouc, Plzeň – Věděli, že to v Olomouci nebude lehké, ale že si odvezou tak hořkou porážku, hokejisté Škody Plzeň nečekali.

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Plzeň – Nezaváhali. Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli už jedenácté utkání v řadě od začátku ligové sezony. V neděli doma porazili 3:0 Zbrojovku Brno, vedenou bývalým koučem Plzně Romanem Pivarníkem. O branky se postarali Krmenčík, Hořava a Kopic.