Jména Deníku potvrdil hejtman Václav Šlajs. „Všichni tři letos slaví kulaté nebo půlkulaté narozeniny, což je jednou z podmínek uvedení do Dvorany slávy," řekl Šlajs. Přibudou tak k 23 osobnostem, jež toto ocenění získaly v minulých letech.

Přednosta Kliniky zobrazovacích metod FN Plzeň Boris Kreuzberg letos oslavil 65. narozeniny. V čele Lékařské fakulty UK v Plzni stojí už čtvrté období a v minulosti byl také krajským radním pro životní prostředí.

Letošním nejmladším oceněným je Pavel Horváth, čtyřicetiletý bývalý kapitán Viktorie Plzeň. Poté, co skončil aktivní fotbalovou kariéru, začal letos trénovat třetiligové Domažlice. Když byl v srpnu odvolán trenér plzeňských fotbalistů Miroslav Koubek, naskočil Horváth do kabiny jako asistent trenéra Karla Krejčího. Podle hejtmana ničemu nevadí, že je Pavel Horváth původem Pražák. „S Plzní je spojen tak významně, že si ocenění zaslouží," podotkl Václav Šlajs.

Třetí muž, který příští úterý převezme z rukou hejtmana pamětní plaketu, je padesátiletý Josef Bernard – jedna z výrazných osobností událostí listopadu 1989 v Plzni. Začínal jako dělník ve Škodovce a postupně se vypracoval až na generálního ředitele. Pikantní je, že v létě vstoupil do sociální demokracie a mluví se o něm jako o kandidátu na hejtmana po volbách na podzim příštího roku.

Dvorana slávy

2009: Karel Gott, Lumír Klimeš, Anna Mauerová 

2010: Jaroslava Kunová, Zdeněk Bláha, Zdeněk Mraček
2011: Eva Urbanová, Jiří Suchý, Antonín Konrády, Danuše Bělohlávková, Zdeněk Štybar
2012: Martin Straka, Zorka Kostková, Rudolf Barcal
2013: Miroslav Štandera, Hana Gerzanicová, Jiří Valenta, Antonín Procházka, Kateřina Emmons
2014: Vladimír Haber, Pavel Pavlovský, Josef Průša, František Radkovský