Titul už mají v kapse a čeká je zápas bez nervů. V zítřejším utkání závěrečného kola první ligy v Praze na Julisce proti Dukle (začátek v 16.00 hodin) se fotbalisté Viktorie Plzeň rozloučí s úspěšnou sezonou.

„Chceme soutěž dohrát důstojně. V žádném případě nechceme dopustit, aby se opakovala blamáž v utkání před dvěma lety rovněž v Praze se Slavií,“ připomíná Jan Kopic ostudný výkon, kdy Viktoria byla před posledním kolem jistým šampionem, ale po předchozích oslavách v týdnu ligovou derniéru nezvládla a z Prahy si odvezla debakl 0:5.

Viktoria nastoupí letos na jaře do utkání poprvé a naposledy bez velkého tlaku. „Věřím, že se to odrazí i na naší hře. Budeme chtít hrát kombinační fotbal, takový, aby se líbil divákům,“ přeje si technicky výborně vybavený fotbalista.

V utkání, které už o ničem nerozhoduje, mu prý motivace nechybí. „Už v tom nejsou ty nervy, které byly v posledních týdnech opravdu veliké, ale pořád je to ligový zápas a je o co hrát. O prémie, o body do tabulky, navíc každý hraje i sám za sebe. Věřím, že k utkání přistoupíme zodpovědně a předvedeme na Julisce dobrý fotbal,“ přeje si.

K atraktivitě zápasu může podle něj přispět i soupeř, který stejně jako Viktoria preferuje kombinační hru. „Hráči Dukly nejsou žádní mydliči. Hodně drží míč, snaží se kombinovat. Rozhodně od nich neočekávám nakopávané balony. Dukla má podobný herní styl jako my. Myslím, že to bude dobrý fotbal,“ míní Kopic, který vyhrál anketu o nejlepšího záložníka české první ligy.

„Jsem za to rád, ocenění si moc vážím. O to více, že o tom svým hlasováním rozhodli ligoví trenéři a hráči. Není to ale jen moje zásluha, ale díky patří celému týmu. Když hraje dobře mužstvo, tak z toho pak těží i někteří jednotlivci,“ říká Jan Kopic, pro kterého zápasem s Duklou sezona nekončí. Společně se spoluhráčem z Viktorie Michaelem Krmenčíkem se zúčastní reprezentačního soustředění v Rakousku a čekají ho i dva zápasy s exotickými soupeři Austrálií a Nigérií.

„Reprezentovat je vždycky pocta. Na oba zápasy se moc těším, bude to úplně jiný styl fotbalu, než na který můžeme narazit na klubové úrovni,“ dodává český reprezentant.