„Je to fantastické. Jakmile jde o nějakou soutěž, chci vyhrát. To, že jsem historicky první vítěz ankety eFotbalista roku, je super pocit,“ řekl T9Laky prostřednictvím videa na webu Viktorie Plzeň.

V porotě byli zástupci hráčů jednotlivých FIFA týmů, manažeři FIFA týmů, zástupci herních i masových médií, organizátoři esportových turnajů, fanoušci, ale také fotbalisté české reprezentace Patrik Schick a Jakub Jankto, kteří sami rádi hrají hru FIFA od EA Sports. Celkem bylo 50 hlasujících. „Mám radost, že jsem byl jedničkou právě u lidí z branže, kteří esportu rozumí. Toto individuální ocenění řadím hodně vysoko,“ přiznal T9Laky.

VIDEO

Minulý rok zvítězil v dresu Viktorie Plzeň v Datart e:Lize (oficiální česká ligová soutěž ve fotbalové hře FIFA).

Její nový ročník startuje tento víkend. „Máme nejvyšší cíle a loňské vítězství chceme obhájit,“ nastínil ambice hráč, kterého v esportu ještě čeká evropská kvalifikace, v níž bojuje o postup do play-off. Nemine ho ani boj o účast v reprezentaci.

T9Laky se vyjádřili k FIFA 2021. „Postupně se to vyrovnává k FIFA 2020 a ve verzi 2021 se cítím lépe a oblíbil jsem si ji. Je to něco jiného a musíme se tomu přizpůsobit,“ uvedl T9Laky.

Začínajícím hráčům fotbalových videoher vzkázal, že každý může být nejlepší, ale musí tomu obětovat spoustu času a jít si za stanoveným cílem.