Viktoria - Levski

Larnaca, úterý 15. února, 15.30 hod.
Předpokládaná sestava Viktorie:
Ticháček – Rajtoral, Bystroň, Neuwirth, Limberský – Petržela, Trapp, Horváth, Kolář, Fillo – Rezek. Trenér: Pavel Vrba.

Západočeši zdolali v prvním duelu na Kypru arménský celek FC Mika 3:0 po bezchybném výkonu v defenzivě, v útoku spoléhali na koncovku svého nejlepšího kanonýra Jana Rezka, který se trefil hned dvakrát.

Dnešní duel proti Levski Sofia bude mít specifickou příchuť pro stopera Viktorie Davida Bystroně. Urostlý střední obránce totiž do bulharského klubu v létě roku 2008 přestoupil z Baníku Ostrava a hned s ním získal titul mistra Bulharska.

Předkolo Ligy mistrů, kam se Levski probojoval, si ale už nezahrál. Došlo ke změně trenéra a nový kouč už s ním do své koncepce nepočítal. David Bystroň tehdy přestoupil do Viktorie Plzeň, kde se stal brzy oporou mužstva.

„Na zápas se samozřejmě těším, každý si rád zahraje proti mužstvu, v kterém dříve působil,“ svěřil se před dnešním duelem na Kypru obránce David Bystroň.

Kádr se od doby, kdy v Sofii působil, změnil k nepoznání. „Díval jsem se na soupisku a znám tam už jen dva tři hráče. V týmu už není ani marocký fotbalista, s kterým jsem v Levski kamarádil, před sezonou mužstvo opustil. V Levski se hráči hodně točí, manažeři stále přivádějí nové a nové tváře,“ říká Bystroň.

Na utkání se těší i kouč Viktorie Pavel Vrba. „Už zápas s FC Mika naznačil, že s blížícím se ostrým startem jarní ligy je na hráčích patrné, že jsou dynamičtější a forma má stoupající tendenci. Je znát, že hráči už nejsou pod tak silnou tréninkovou zátěží. Uvidíme, jak si povedou proti Levski,“ uvedl trenér Vrba.