V sezoně 2008/2009 okusil zahraniční angažmá v bulharském Levski Sofia a znovu zvedl nad hlavu pohár pro nejlepší mužstvo země.

Od loňského léta hájí barvy FC Viktorie Plzeň. Urostlý 189 centimetrů vysoký stoper s výbornou hrou hlavou a kvalitní rozehrávkou okamžitě naskočil do základní sestavy. Defenzivu západočeského klubu si lze bez něj jen stěží představit.

Už toho prožil ve fotbale dost, ale v pondělí ho čeká úplně nová zkušenost. Poprvé ve své kariéře se totiž postaví proti svému mateřskému klubu Baníku Ostrava.

“Je to pravda, proti Baníku jsem ještě nikdy v životě nehrál. Je to pro mě zvláštní pocit. Moc se na ten zápas těším a pevně věřím, že vyhrajeme,“ svěřuje se David Bystroň.

Baník v zimní přípravě ani jednou neprohrál a dařilo se mu i střelecky. „Mají dobré mužstvo, ale příprava nic neřeší. Liga je o něčem jiném,“ míní vytáhlý obránce.

V týmu soupeře má spoustu známých a kamarádů, žádné velké vzájemné hecování před pondělním utkáním v Plzni ale neproběhlo.

„Mluvil jsem jen s Alešem Neuvirthem. Všechno proběhlo v přátelském duchu, jenom mi v žertu řekl, že proti mně nastoupí, i kdyby měl zlomenou nohu,“ směje se opora plzeňské Viktorie.

Do utkání půjde s velkou motivací, v tabulce pátá Viktoria ztrácí na třetí Baník šest bodů a v případě vítězství se mu přiblíží. „Když bychom navíc přivezli body z odloženého utkání z Teplic, tak ho dostihneme. Moc bych si přál, aby přišlo hodně diváků a my s jejich pomocí vyhrajeme. Nic jiného než výhru neberu,“ dodává David Bystroň.