Odvedl spolehlivý výkon, přesně rozehrával a vstřelil důležitou branku. Svým počinem tak pomohl k historické výhře 4:3.

V parádním utkání jste porazili AS Řím na jeho půdě 4:3. Po úvodním bodu s CSKA Moskva jste si tak připsali další body do tabulky základní skupiny. Jak zápas hodnotíte?
Nerodilo se to lehce. Prohrávali jsme 1:0, ale pak jsme ze standardní situace vyrovnali. Bohužel nám pak nevyšel vstup do druhé půle, dostali jsme dvě rychlé branky a najednou to bylo 1:3 v náš neprospěch. Asi jsme si v tu chvíli už těžko mysleli, že se nám povede dokonalý obrat. Ale hráli jsme dál, snažili se s nepříznivým výsledkem něco udělat. Nabudil nás kontaktní gól na 2:3, a pak i přes vyloučení Václava Svobody jsme to dokázali otočit. Byla to obrovská euforie a jsme za to moc rádi.

Jak těžké bylo znovu sebrat síly po tom špatném začátku druhého dějství?
Bylo to těžké, ale trenéři nás burcovali. I my jsme se vzájemně podporovali. Samozřejmě, že když prohráváte o dvě branky, tak v hlavě to máte. Ale jak už jsem říkal, povzbudila nás branka na 2:3, a pak jsme to dotáhli do vítězného konce. Paráda.

Po červeně kartě Václava Svobody za stavu 3:3 se spíš předpokládalo, že cennou remízu už budete bránit. Kde se ve vás vzaly síly k obratu? Jaká to byla euforie?
Snažili jsme se poctivě bránit, ale věděli jsme, že nějakou standardkou nebo rychlým protiútokem to můžeme zlomit. V závěru se nám povedl rychlý brejk, který zakončil Tomáš Kepl krásnou brankou.

Jelikož jste už odehráli druhé utkání v Youth League, pocítil jste na sobě menší nervozitu než tomu bylo v duelu s CSKA Moskva?
Asi ano. V úvodu proti CSKA byla nervozita uršitě větší. Na AS Řím jsme ale byli dobře připravení.

Dva pohárové zápasy, čtyři získané body. Co říkáte na tento start?
Říkali jsme si, že musíme něco uhrát. Nechtěli jsme dopadnout jako naši předchůdci v premiéře Youth League, kteří nebodovali. Zatím to pro nás vypadá dobře. Cílem je určitě postup, máme to dobře rozehrané. Víme však, že to bude ještě dlouhá cesta. Teď nás čekají dva zápasy s Realem Madrid, to bude těžké.