Kouč Vrba doufá, že se středeční neúspěch na hráčích nepodepíše. „Měli by si uvědomit, že mají ještě šanci v Evropské lize. A jestli chtějí hrát poháry, musí zvládat českou ligu, což by pro ně měla být největší motivace,“ řekl Vrba.

Pro Jablonec to bude první utkání doma v nové sezoně. „Jablonec je mužstvo, které je v domácím prostředí hodně silné. Podařil se mu vstup do ligy, protože uhrál bod na Slovácku,“ uznal plzeňský trenér.
Na severu Čech bude postrádat zraněné Baránka, Hubníka, Kovaříka, Limberského, Kozáčika a Pilaře.

Trénink FC Viktoria Plzeň
Viktoria si o Evropskou ligu zahraje s Larnakou

Obránce Radim Řezník má stále v paměti nepovedený mač z jarní části sezony, který Viktorii připravil o mistrovský titul. „Náš poslední zápas v Jablonci skončil 2:2, ale 2:0 jsme vedli. Začali jsme dobře a mysleli jsme si, že to půjde samo. Obdrželi jsme gól, dostali se pod tlak a za chvíli inkasovali druhý,“ vzpomínal Řezník.

Receptem na úspěch je prý vysoká koncentrovanost. „Musíme rychle přepnout z neúspěchu v Lize mistrů na ligový zápas. Jablonec má šikovné fotbalisty. Vzadu bychom určitě měli udržet nulu. Věřím, že nějaký gól vstřelíme,“ uzavřel Radim Řezník.