Podle toho také vypadal vstup do soutěže – Bukovec vlétl do letošní sezony jako uragán a nadělil chotíkovskému béčku osm branek. Jenže zdravotní patálie klíčových borců znamenaly výraznou čáru přes plány ambiciózního klubu.

„Do přípravy se zapojil Petr Smíšek, který stál kvůli menisku. Další opora, Kuba Sluka, by se měl brzy zapojit do přípravy," říká s úlevou hrající kouč Bukovce Jaromír Šimr.

Sluka, který v minulosti válel krajský přebor v dresu Horní Břízy, laboroval s přetrhanými vazy v kotníku od souboje se Zručí B.

Parta z Bukovce tak dorazila do cíle podzimní část až na třetím místě, se tříbodovým mankem na vedoucí Malesice.

„Na mistráky se těšíme. Zimní příprava proběhla u nás v tělocvičně, kde jsme potrénovali a něco naposilovali," říká Šimr.

Zápasové prověrky obstaraly duely v Doubravce, kterých se Šimr & spol. zúčastnili a skončili dvanáctí.

„Turnaj se mi těžko hodnotí, protože jsme se špatně scházeli. Utkání s Košutkou (1:11, pozn. autora) jsme hráli jen v deseti. Přihlásili jsme se do těžší skupiny, takže zápasy proti Senku nebo Holýšovu pro nás byly hodně složité," vysvětluje hrající kouč.

„Dostávali jsme příliš mnoho branek, na obranné činnosti musíme zapracovat," dodává jedním dechem. Podobně jako na podzim kabinou mužstva obcházelo strašidlo zvané marodka.

„Zranění, chřipková epidemie," glosuje Šimr.

Bukovec v zimě navíc přišel o jednu z klíčových postav podzimních bojů – do mateřského Chotíkova se vrátil Jiří Kellner.

„Keny nám bude chybět. Na druhou stranu přišel Šváb,který udělal velmi dobrý dojem. Další posilou je Filip Vraštil," jmenuje Jaromír Šimr.

Mistrovská utkání začínají fotbalistům v městském přeboru první jarní den, v sobotu 21. března. Bukovec hostí doma Chotíkov B a povinnost mu velí zvítězit.

„Na jaře očekávám boj. Zruč i Malesice mají kvalitní tým, nám se musí vyhýbat zranění. Kádr se těžko doplňuje," uvědomuje si lodivod Bukovce. Bukovec nedisponuje mládeží, takže odpadá možnost posilovat tým z vlastních řad. Jak si nejvážnější aspirant na postup z městského přeboru povede v jarních bojích?

Opory Bukovce

Petr Smíšek – bývalý fotbalista Viktorie Plzeň či Teplic většinu podzimní sezony vynechal kvůli menisku, v zimě se zapojil zpět do přípravy.

Jaromír Šimr – jako jedinému z opor mu zdraví drží, na jaře bude opět jednou z klíčových postav týmu.

Jakub Sluka – po nepříjemném zranění brzy začne dravý fotbalista trénovat.

Jiří Kellner – na podzim nasázel osm branek, další v dresu Bukovce však nepřidá.

Martin Šiška