První Slavia Praha v neděli hostí doma v třaskavé bitvě druhou Viktorii Plzeň.

Oba nesmiřitelné rivaly přitom dělí pouhé dva body.

„Jsem rád, že jsme se Slavii přiblížili na dva body. V zápase tak půjde o hodně. Doufám, že tomu bude odpovídat samotné utkání i atmosféra na stadionu, která může být v Edenu hodně zajímavá,“ předpovídá trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

„Hlavně pro nás je to obrovsky důležité utkání. Kdybychom prohráli, Slavia by vedla už o pět bodů a udělala by velký krok k titulu,“ uvědomuje si kouč Plzně.

„Na druhou stranu nás čekají v nadstavbové části soutěže ještě tři těžká utkání. Jak se ukazuje, skupina je velmi silná a ztratit body 'v ní může kdokoliv. Buďme rádi za každý bod, který ve skupině získáme,“ zdůrazňuje Pavel Vrba.

Za zápas pravdy považuje utkání trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský.

„Kdyby nám v létě někdo řekl, kde teď v sezoně budeme první a že budeme mít možnost porvat se s Plzní o titul čtyři kola před koncem, tak bychom byli rádi. A brali bychom to,“ říká kouč Slavie. „Tým je hodně nažhavený, stojí proti Plzni a může ukázat, kdo je lepší,“ hecuje svoje mužstvo Jindřich Trpišovský.

Pro Viktorii může být velkou vzpruhou výhra nad Jabloncem v minulém kole. ještě sedm minut před koncem utkání prohrávala 0:1, ale v závěru dvěma góly skóre otočila.

Přesto favoritem nedělního zápasu zůstává Slavia. Západočechy doma porazila v posledních zápasech, navíc bez inkasované branky, a na podzim je deklasovala 4:0. Viktoria na jaře zdolala doma Slavii 2:0. Zítra se ale bude muset vyrovnat s bouřlivou atmosférou v Edenu.

K ní výrazně přispívá tribuna Sever, kterou tvoří kotel fanoušků Slavie. Měla být původně na dvě utkání včetně zápasu proti Plzni uzavřena kvůli prohřeškům fanoušků Slavie při pohárovém zápase se Spartou. Odvolací komise FAČR ale vyhověla žádosti Slavie o odklad vykonatelnosti rozhodnutí a tribuna Sever bude zítra v Edenu otevřena.

„Jsem rád, že k tomu došlo, čeká nás velký zápas, možná vrchol ligy. Bylo by nešťastné, kdyby nějaká část tribuny byla zavřená. Všichni chceme, aby lidé chodili na fotbal, a když chtějí přijít, byla by škoda je na něj nepustit,“ komentoval rozhodnutí kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Bouřlivé prostředí hraje do karet domácí Slavii. Bude Eden pro Viktorii rájem nebo naopak peklem?