Plzeňská 2. ZŠ ve Schwarzově ulici je jednou z dvaceti partnerských škol fotbalové Viktorie, které obdržely vstupenky na první jarní zápas s Hradcem Králové. Další budou následovat na domácí utkání s Českými Budějovicemi (12. února) a Libercem.

„Podpora fanoušků je pro nás hrozně důležitá a ti v Plzni jsou skvělí, nejen děti. Ale zvlášť ony to s námi hodně prožívají, umí udělat skvělou atmosféru,“ doplnil Pavel Bucha, který v tělocvičně 2. ZŠ v Plzni zavzpomínal na svoje školní léta doma ve Veltrusech. „Jak jsem sem šel, vzpomněl jsem si na svoje bývalé spolužáky i učitele,“ vyprávěl viktorián a sám sebe označil za dobrého žáka.

Zdroj: Zdeněk Soukup

„Byl jsem dobrý student, na školu jsem se soustředil. Nikdy mně nedělala problém, chodil jsem tam rád. Naši mě k tomu vychovávali,“ doplnil Bucha, který později také odmaturoval na sportovním gymnáziu. Dokonce nastoupil v Praze i do prvního ročníku FTVS, ale jak se rozvíjela jeho fotbalové kariéra, musel studium ukončit. „Bohužel už to nešlo skloubit,“ zalitoval.

Zdroj: FCVP/Ondřej Pastor

Fotbalu propadl naplno a teď už pátým rokem rozdává radost fanouškům plzeňské Viktorie, kam přestoupil ze Slavie, a postupně se vypracoval v jednoho z klíčových hráčů mistrovského týmu. Dopoledne potěšili zástupce 2. ZŠ v Plzni.

Lukáš Kalvach při online rozhovoru se čtenáři Deníku.
Kdo je největší model z týmu? Co ještě prozradil Kalvach v rozhovoru

„Na škole je hodně fanoušků Viktorky, ale třeba já mám ve třídě i dva sparťany,“ prohlásil tělocvikář Jakub Slavík, jenž se žáky přebíral obálky se vstupenkami od Pavla Buchy. „Je zajímavé sledovat, jak se už děti v tomhle věku mezi sebou špičkují. Zřejmě to okoukají od rodičů,“ usmíval se kantor.

Zdroj: Zdeněk Soukup

Teď už se těší, až se i se svými žáky vydá v sobotu do plzeňské Doosan Areny, aby hlasivkami pomohli svojí milované Viktorii v boji s Hradcem Králové. Zástupce klubu alespoň vyprovodili pokřikem: „Viktorkááá do toho!“

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v generálce na ligové boje na soustředění ve Španělsku norské Molde FK 2:0.
Sestava fotbalové Viktorie na jarní premiéru se rýsuje, ale jsou dva otazníky