Hned v neděli pak vstoupí viktoriáni do FORTUNA:LIGY zápasem s Mladou Boleslaví.

„Obě soutěže jsou pro nás důležité. Soustředíme se vždy na nejbližší zápas, ke všem budeme přistupovat s maximální soustředěností,“ prohlásil po návratu ze soustředění v rakouském Westendorfu kouč plzeňské Viktorie Michal Bílek.

A prvním soupeřem jeho svěřenců v nové sezoně bude Dynamo Brest, sedmý tým běloruské ligy, který před dvěma lety dovedl český kouč Marcel Lička k mistrovskému titulu.

Ale z tehdejšího kádru nezůstal nikdo, majitel Dynama Zajcev i většina hráčů přešli do konkurenčního Ruchu Brest. „Ten klub je hráčsky úplně vykradený,“ doplnil český kouč, který už sedí na lavičce ruského Orenburgu.

Dynamo Brest momentálně trénuje Sergej Kovalčuk, který byl v době Ličkova trénování sportovní manažer.

„Z hráčů, které jsem měl k dispozici, tam zůstal jen mladý útočník Šestjuk, který už s námi tehdy trénoval, přestože mu bylo teprve šestnáct. Teď se však blíží základu, už dal i pár gólů. Není to žádný skvělý technik, je to přímočarý buldok, důrazný v soubojích. Umí se orientovat ve vápně, má střelecký instinkt. Umí dát pohotový gól z první. Zbytek z týmu moc neznám,“ vyprávěl Marcel Lička, který i proto favorizuje plzeňské fotbalisty.

„Pro mě by byla senzace, kdyby Viktorka nepostoupila,“ dodal český kouč.

Viktoriány však trápí na startu sezony poměrně početná marodka. Mimo hru jsou Havel s Kalvachem, teprve od začátku týdne se vrátili do tréninku Pernica s Chorým, bez zápasové zátěže jsou i Čermák, Ba Loua a v posledních utkáních i gólman Staněk a stoper Hejda.

Odveta je na programu o týden později v arménském Jerevanu. Úspěšnější z dvojice Viktoria Plzeň – Dynamo Brest narazí ve 3. předkole na lepšího z dvojice Žalgiris Kaunas – The New Saints.

Ale předtím je ještě třeba přejít přes běloruské Dynamo Brest. Zvládne to Plzeň?