Úřadující mistr ligy remizoval 1:1 s Fortunou Düsseldorf hrající druhou německou bundesligu. Gól Viktorii vsítil brankář Fortuny Lars Unnerstall!

Trenér Roman Pivarník nechal odpočívat brankáře Matúše Kozáčika, do hry už ale zasáhli ostatní reprezentanti z Eura ve Francii.

Kvůli dešti se utkání hrálo na silně podmáčením terénu, který brzdil přihrávky po zemi. V prvním poločase byla herně lepší Viktoria, po změně stran měl převahu německý celek.

První šanci si v sedmé minutě vypracovala Plzeň, kdy po centru Kovaříka napálil v pokutovém území osamocený Kopic bránícího hráče Düsseldorfu. Kopic se prosadil až ve 24. minutě. Utekl po pravé straně, zpoza šestnáctky napřáhl a propálil gólmana Unnerstalla – 1:0.

Deset minut před poločasem vytáhl skvělý zákrok brankář Viktorie Bolek proti střele Gartnera.

Skóre se neměnilo ani po Kolářově střele z voleje z hranice pokutového území.

Po změně stran poslal kouč Pivarník na hřiště čtyři nové hráče. Do dobré šance se ale dostali Němci. Střelu Yiohy z bezprostřední blízkosti Bolek chytil.

Po hodině hry měl na kopačce druhý gól Michal Ďuriš, ale střelu z otočky Unnerstall zneškodnil.

Gólman Fortuny se nakonec stal nečekaným hrdinou. V 93. minutě Düsseldorf zahrával rohový kop. Na centr si do vápna naběhl brankář Unnerstall a hlavičkou poslal míč za záda Bolka!

Druhý přípravný mač
v Rakousku hraje Viktoria v pátek od 18 hodin s Basaksehir Istanbul.

Na kuriózní gól německého brankáře se můžete podívat na záznamu níže. Rohový kop se odehrál v čase 1:49:55.

Zdroj: Youtube

Viktoria Plzeň - Düsseldorf 1:1Poločas: 1:0
Branky: 24. Kopic – 93. Unnerstall
Viktoria: Bolek – Řezník, Hejda, Baránek, Matějů (46. Limberský) – Hrošovský (46. Hromada), Hořava – Kopic (85. Kučera), Kolář (46. Petržela), Kovařík – Krmenčík (46. Ďuriš).
Düsseldorf: Unnerstall – Schauerte (46. Koch), Fink (62. Scmitz), Yildirim (46. Yioha), Ritter (46. Kiesewetter) – Bellinghausen (46. Lucoqui), Gartner (46. Duman), Sobottka (62. Rüzgar), Bormuth, Bebou (46. Ngombo) – Madlung.