„Budu na to rád vzpomínat. Dal jsem svůj první gól za reprezentaci. Ale hlavně jsem rád, že jsme to zvládli výsledkově,“ vrátil se Jakub Brabec ještě k Anglii.

Další zápas o Euro 2020 bude hrát český tým 14. listopadu v Plzni s Kosovem. „A já doufám, že tady potvrdíme vítězství nad Anglií,“ říkal stoper. Další výhra by znamenala postup.

Teď už se Brabec chystá na pokračování FORTUNA:LIGY. Viktoriáni přivítají v neděli od 15.30 ostravský Baník. A týden na to přijede do Doosan Areny vedoucí Slavia.

Jakube, může vás vstřelený gól nabudit i do ligy?

Samozřejmě. Každý vstřelený gól je krásný. Zvlášť pro mě jako obránce. Za kariéru jich určitě nedám tolik, co útočníci. Proto si každého ohromně vážím. Navíc tohle byl hodně důležitý gól.

S Viktorkou vás teď čekají dva hodně těžké domácí zápasy. Berete to jako výzvu?

Ona ta těžké série začala už doma se Spartou (1:0) a pokračovala v Boleslavi (1:2). Teď musíme oba domácí zápasy zvládnout, abychom Slavii zkomplikovali boj o nejvyšší příčku.

První ale přijede Baník. To také nebude snadný soupeř…

Už jsem proti němu hrál i za Viktorku. Baník je vždycky hodně nepříjemný, bývají to vyhecovaná utkání. Já věřím, že potvrdíme sílu, kterou doma máme. Důležité bude, abychom proměňovali šance, které si vypracujeme.

Zmínil jste jarní zápas, kterým jste končili nadstavbu. Vybavíte si ho?

Trochu jo, nakonec to skončilo remízou (1:1), když jsme dostali gól z rohu.

Baník má velkou sílu v útoku – Kuzmanovič, a když nastoupí i Baroš. Čeká vás vzadu těžký úkol?

I Ostrava bude nepříjemná v ofenzivě, stejně jako byla Sparta nebo Boleslav. Věřím, že to zvládneme,