Pak se ale útočník Viktorie Aidin Mahmutovič na dlouho střelecky odmlčel, i když podával velmi dobré výkony.

Chybělo ale koření, góly.

V neděli si bosenský kanonýr všechno vynahradil, Brnu vstřelil první dvě branky a měl velký podíl na výhře 4:1.

Jak moc se vám ulevilo, když se vám nyní podařilo utnout dlouhou sérii bez gólu?
Je to úleva, i když si myslím, že jsem nepodával špatné výkony ani předtím. To se ale prostě stává, že nějaký zápas nedáte gól a pak to přijde. Jsem moc rád, že se mi to proti Brnu podařilo, dal jsem dvě branky a pomohl tak mužstvu. Věřím, že to tak zůstane.

Jak vám pomáhala důvěra trenéra Koubka, který vám věřil, i když jste nedával góly a pravidelně vás stavěl na hrot útoku?
To hráči samozřejmě pomáhá. Myslím si však, že i když jsem nedával góly, hrál jsem dobré zápasy, dokonce i lepší než ten proti Brnu, kdy jsem dvakrát vystřelil a dal dva góly.

Vstřelil jste i třetí gól, který vám však rozhodčí neuznali pro údajné ofsajdové postavení,
i když televizní záběry svědčí
o opaku. Mrzí vás hodně, že jste přišel o hattrick?
Také si myslím, že jsem nebyl v ofsajdu, ale rozhodčí to odpískali, to už nezměním.V Ostravě mně sudí také odpískali dva ofsajdy, které nebyly, ale co s tím mám dělat? To, že jsem tím přišel o hattrick, mě samozřejmě mrzí, ale mnohem důležitější je, že jsme vyhráli a připsali si tři body.

Jak kanonýr jako vy prožívá období, kdy se dostává do šancí, ale trefuje tyčky nebo mu pískají ofsajdy, které nejsou?
Úkolem útočníka je střílet góly, a když se vám to nedaří, tak přichází určitá nervozita. Je pravda, že se mi ještě nestalo, abych pět zápasů v řadě nedal gól. Makal jsem a snažil se týmu pomoci i jiným způsobem. Prostě to tak bylo a teď doufám, že už to bude jinak.

Při prvním gólu jste byl v situaci, že se dalo ještě přihrát. Byl jste ale rozhodnutý spíše pro střelu?
Když jsem vnikl do šestnáctky, věděl jsem, že udělám kličku doprava a vystřelím. Přiznám se, že jsem v tu chvíli neviděl nikoho, komu bych mohl přihrát. Moje myšlenka byla, že budu střílet.

Očekávalo se, že Brno přijede do Plzně s pevnou obranou. Nepřekvapilo vás to, že jste měli 
v útočné fázi poměrně hodně prostoru?
Myslím si, že Brno nebránilo špatně, ale nám hodně pomohl rychlý první gól. Pak už jsme měli utkání pod kontrolou a bez problémů ho dovedli do vítězného konce.

Na Spartu máte opět pětibodový náskok. Už se v kabině přece jen trochu projevuje, že se blíží jak vzájemný zápas na Letné, tak i vidina zisku titulu?
Samozřejmě tuto situaci vnímáme, ale já osobně se soustředím jen na své výkony a na naše zápasy. Chceme své zápasy vyhrávat, což se nám zatím daří. A když budeme tak pokračovat, tak to bude dobré.

Co jste říkal na choreo fanoušků a pětiminutový potlesk celého stadionu na podporu nemocného Mariána Čišovského?
Marián odvedl pro Viktorku dobrou práci a něco takového si určitě zaslouží.

Na děkovačku po utkání jste si vzal i dvouletého syna. Jak se mu to líbilo?
Líbilo se mu to moc, on se vždycky pozorně dívá, a když přijde domů, tak se to snaží napodobit. Tentokrát jsem ho vzal přímo na trávník a on si to s námi pěkně užil (směje se).