Jejich domovský areál Na Prokopávce totiž procházel rekonstrukcí. Ta je teď u konce a fotbalisté Bolevce mají jistotu, že se vrátí domů.

„Budeme se zase potkávat v místech, kde mnozí z nás jako šestiletí kluci začínali s fotbalem,“ říkal v březnovém rozhovoru Deníku s nostalgií v hlase Michal Bublík, jednatel, sekretář a hrající trenér SSC Bolevec.

Na místě jejich hřiště vyrostla travnatá plocha s umělým povrchem, kde budou hrát i svoje domácí zápasy v krajském přeboru, zázemí tam samozřejmě bude mít i šest družstev mládeže.

„Máme mladší a starší přípravku, tři družstva žáků a dorost,“ vypočítával Bublík.

„Musím složit velkou poklonu trenérům, a především pak rodičům našich mladých fotbalistů, že se všechna družstva, roztroušená po různých místech v Plzni, podařilo i v této nelehké době udržet,“ pochvaloval si soudržnost klubu.

„V přízemí budeme mít k dispozici prostornou šatnu, místnost pro rekvizity a nahoře v patře také kancelář. Všechno voní novotou, škoda jen, že na hrací ploše není přírodní trávník,“ doplnil Michal Bublík.

Nové fotbalové hřiště s umělou trávou v Klatovech. Zasloužil se o  o něj zejména předseda SK Klatovy 1898 Jindřich Sojka.
V Klatovech vyrostla unikátní fotbalová umělka. Splněný sen, říká Sojka

Ve smutném covidovém období se podařilo dokončit a zkolaudovat i fotbalová hřiště s umělým povrchem v Klatovech a Rokycanech.

V areálu FC Rokycany se mohou na hřišti s umělým povrchem hrát i zápasy republikových soutěží. Celková cena hřiště je zhruba 13 milionů korun, na financování se podílelo MŠMT devíti miliony a město Rokycany, kterému fotbalový areál patří, čtyřmi miliony korun.

„Dotaci v dnešní době považujeme za nutnost tak, aby tady příprava všech týmů, kterých máme skutečně dost, mohla probíhat v průběhu celého roku,“ uvedl rokycanský starosta Václav Kočí. O státní dotaci usiloval fotbalový klub přes deset let.

To v Klatovech, kde hřiště s umělou trávou otvírali loni v červnu, o něčem podobném uvažovali ještě déle.

„Snahy o vybudování hřiště s umělou trávou začaly za již minulého vedení v roce 2006, kdy klub koupil pozemky se škvárovým hřištěm,“ vzpomínal při otevření Jindřich Sojka, předseda SK Klatovy 1898. „Absence umělé trávy výrazným způsobem ovlivňovala tréninkové podmínky mužstev, zejména v zimě,“ doplnil. I v Klatovech využili dotace z MŠMT.