Na úvod jara rozstřílelo Senco nejhorší tým soutěže Přední Kopaninu 7:0 a přidalo ještě hodně navíc.

Některé góly vítězů byly ukázkové. Třeba ten pátý, kdy se obránce Pavel Krejčí trefil z třiceti metrů přímo do šibenice. Kuriózní byl šestý gól. To střídající Jan Chvojka skóroval jen po minutovém pobytu na hřišti. A hattrickem se v zápase blýskl Pavel Javorský. Přesto, že nad startem hostující posily ze Sokolova visel otazník.

Pavel byl nemocen, ale dal se dohromady. Pro nás je to důležitý hráč pro střed zálohy. Má přehled a zkušenosti ze druhé ligy," uvedl doubravecký kouč Roman Vyleta.

Ačkoliv jeho svěřenci kromě gólové smršti předvedli řadu kombinačních akcí, trenér zcela spokojen nebyl. „V poločase jsme sice vedli 3:0, ale náš herní projev nebyl podle představ. Po pauze jsme se ale zlepšili a přidali další góly," konstatoval Vyleta,

Výhru nepřeceňuje. „Jsou to cenné tři body, pro psychiku ještě důležitější, ale přijdou daleko těžší zápasy, které budeme muset v boji o záchranu zvládnout."

Doubravka má aktivní skóre 29:13, ale patnáct gólů vstřelila ve dvou domácích utkáních. Osm na podzim s týmem Malše Roudné a teď s Přední Kopaninou sedm. Jinak to se střeleckou produktivitou plzeňského mužstva zase tak slavné nebylo.

Teď čeká Senco cesta do Benešova, který má rovněž záchranářské starosti.

K pozitivním výsledkům zahajovacího jarního kola je nutné přičíst i bezbrankovou remízu nováčka z Chrástu v Praze na půdě Aritmy.

Když svěřenci trenéra Zdeňka Michálka zvládli desetiminutový tlak domácích, začali se sami osmělovat a Šimr s Kovaříkem mohli vstřelit góly.

Zbytek utkání odehrál Chrást s cílem především neinkasovat. „Domácí chtěli hodně vyhrát a my jim to nedovolili. Bylo to o bojovnosti a osobních soubojích. Aritma byla nebezpečná, ale vyloženou šanci neměla," hodnotil duel Zdeněk Michálek.

Chrást hrál poprvé ve své historii v Praze a hned tam získal první bod. „Škoda, že jsme nevyužili dvě šance v první půli. S výsledkem jsme ale i tak spokojeni," řekl prezident klubu Luděk Vokoun.

V sobotu Chrástečtí hostí druhé Štěchovice, což bude další ostrá prověrka.

Fotbalisté Tachova bojovali doma s Benešovem a vše podstatné, včetně čtyř gólů, se odehrálo v prvních pětačtyřiceti minutách.

Domácí prohrávali 0:1, Mančal a Hudcem skóre během dvou minut otočili, ale benešovský Němec svým druhým gólem stanovil konečný výsledek 2:2. Ve druhém dějství už ani jeden ze soupeřů neskóroval.

Trenér Zdeněk Bečka byl nerozhodným výsledkem zklamán. „Ztratili jsme dva body, měli jsme vyhrát. Oba inkasované góly byly z kategorie laciných a padly po nedorozumění naší obrany."

Tachov cestuje v sobotu do Čížové.

Výbuchem skončil jarní start Rokycan. Na půdě Hořovicka prohrály 0:5, když během jedenácti minut dvakrát inkasovaly. „A i když jsme i potom hráli aktivně, vše lépe vycházelo domácím," říkal rokycanský trenér Pavel Aubrecht. „Za stavu 0:4 jsme vstřelili dva góly. Jsem přesvědčen, že byly regulérní, ale ani jeden z nich neplatil," stěžoval si kouč.

„Projevilo se, jak moc nám v obraně chybí stoper Štefl. Naše hra bez něj byla kostrbatá," uvedl Aubrecht.

Teď Rokycany hostí Český Krumlov.