„Navazujeme tak na povedený loňský první ročník, ve kterém jsme se snažili podpořit a přispět na léčbu dcery našeho kamaráda a bývalého spoluhráče. Letos se akce koná pro Sašíka z Úherec, jehož příběh jsme představili na stránkách www.sasik.cz. Snažíme se tedy vybrat co největší finanční částku na potřebné léčby a případné zdravotní pomůcky," řekl za organizátory Jan Šváb.

David Limberský v obležení novinářů po sobotním zápase baráže o postup do F:NL na hřišti Viktorie Žižkov, kde Domažlice prohrály 0:4.
Limberský: Žižkov? Trefili jsme ho možná v ligové formě. Kdy bude legenda fit?

Celý den, jehož program začne v 10 hodin dopoledne, se bude točit kolem fotbalového turnaje, ale organizátoři připravili zajímavý program i pro diváky.

„Letos s námi spolupracuje Kavárna Andělka, která bude mít na místě otevřenou svou kavárnu a pro děti bude mít připravený program na celý den. Zároveň od 13 hodin bude děti bavit klaunka Pepina a připravené je i malování na obličej. Pro starší děti a dospělé budeme mít na místě fotbalovou arénu od aktivity centra Krašovská, ve které si můžou přítomní vyzkoušet street fotbal, a od dvou hodin odpoledne bude otevřen stan od Virze, kde budou k vyzkoušení hry ve virtuální realitě," přiblížil Jan Šváb mimofotbalové aktivity.

Turnaj pro Sašíka (1. července 10.00, Křimice).Zdroj: Jan Šváb

Díky spolupráci s Viktorií Plzeň a hokejovou Škodovkou se na místě budou dražit podepsané dresy a soutěžit o jedinečné ceny. „Dalším lákadlem pro diváky určitě může být i přítomnost Pavla Horvátha se synem, Jana Schleisse, Jaroslava Kracíka nebo Michala Holého. Ti všichni přijdou osobně podpořit náš turnaj a sami se aktivně zúčastní," poznamenal Jan Šváb.

Jak můžete i vy podpořit malého Sašíka? Zasláním jakékoliv finanční částky na transparentní účet 123-5819420217/0100, dobrovolným vstupným na akci, zakoupením jídla i pití, z malování na obličej nebo dražbami, které probíhají online na facebookové stránce Turnajprosasika.

Baráž o I. A třídu, 2. zápas: SSC Bolevec (na snímku fotbalisté v černých dresech) - TJ Tlučná (červení) 4:2 (3:4 na penalty).
Fotbalové baráže: Bolevec nezvládl penalty a podruhé v řadě sestupuje