Na severním Plzeňsku je o vítězi rozhodnuto již tři týdny, letošní sezonu jasně ovládl celek Tatranu Třemošná.

V městském přeboru si prvenství zajistili hráči Bukovce, kterým výhra nad rezervou Rapidu garantuje nedostižný pětibodový náskok.

A tak zbývá v závěrečném kole rozluštit poslední tajenku – kdo ovládne přebor okresu Plzeň-jih?

Zde jsou karty jasně rozdané. Vedoucí Chotěšov, který o postup usiluje již řadu let, má na čele tříbodový náskok na Sokol Losiná, na jehož hřišti na podzim prohrál 0:3. Losiná po sestupu z I. B třídy usiluje o okamžitý návrat.

„Pokazili jsme podzimní část, kdy jsme po sestupu a odchodu několika hráčů dávali mužstvo dohromady. Teď se tým stabilizoval a hraje v dobré formě," tvrdí trenér Jan Rous.

Na samotný zápas se těší. „Čekám vyrovnaný boj dvou nejlepších mužstev soutěže, myslím, že jsme dobře připraveni a šance vidím padesát na padesát," předpokládá kouč Losiné, přestože jeho svěřenci, chtějí-li postoupit, musí v Chotěšově vyhrát. „Pokud se to nepodaří, nebude to žádná tragédie, pokusíme se o to v další sezoně," dodává Jan Rous.

Jeho protějšek na lavičce Chotěšova Radek Kubíček pamatuje jako hráč situaci zpřed tří let, kdy Chotěšov doma v posledním kole podlehl v podobném případě Merklínu a ten na jeho úkor postoupil do I. B třídy.

„Sice nám v tomto utkání stačí uhrát remízu, ale poslední krok bývá vždy nejtěžší. Soupeř bude určitě odhodlaný udělat pro vítězství všechno, ale já jsem přesvědčen, že to tentokrát vyjde," věří trenér Radek Kubíček.

Dočkají se Chotěšovští po sedmi letech návratu do I. B třídy?