Důležitější zápas letos ještě nehráli! Fotbalisté Viktorie Plzeň si minulý týden v horké Izraeli výhrou 2:1 nad Maccabi Tel Aviv pootevřeli brány do pohárové Evropy.

K tomu, aby ji definitivně rozrazili, jim dnes zbývá udělat poslední krok.

Kdo ze souboje vyjde jako vítěz, má zajištěnu minimálně základní skupinu Evropské ligy a postup do play off Ligy mistrů.

Kromě jistoty podzimu v evropských pohárech může vítězný souboj s Maccabi přinést Viktorii příjem minimálně 150 milionů korun.

„Média neustále zdůrazňují, o kolik míčů (milionů korun, pozn. red.) se hraje. Ano, vnímáme to jako důležitý zápas. Umíme počítat a víme, jaký výsledek nám stačí. Uděláme pro úspěch vše a věřím, že s podporou fanoušků dokážeme postoupit," říká kouč Viktorie Miroslav Koubek.

Viktoria – Maccabi
Odveta 3. předkola Ligy mistrů
Středa 5. srpna – Doosan Arena
Začátek: 20.45 (ČT sport)

Předpokládané sestavy:

Viktoria: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Hořava, Vaněk – Petržela, Kolář, Kovařík – Mahmutovič.

Maccabi: Pablo – Špungin, Ben Haim I., Tibi, Ben Haruš – Igiebor, Peretz, Ben Haim II. – Vermouth, Zahavi, Rikan.

V každém případě se dá očekávat bitva o každý metr trávníku. „Proti nám stojí velice silný soupeř, který nemá co ztratit a kam couvnout. Fotbalisté Maccabi budou hrát velice odhodlaně, chtějí postoupit. Ale to my chceme taky," zdůrazňuje trenér Plzně.

Viktorii se zápas o víkendu na rozdíl od jejího soupeře výsledkově nevydařil, prohrála v Praze s Duklou 0:1. Může porážka v lize nahlodat náladu v kabině?

„Byl jsem první, který inicioval, abychom zápas hodili za hlavu. V tu chvíli bylo nutné okamžitě přepnout a soustředit se na zápas s Maccabi. Je pro nás důležité, aby tým byl psychicky připravený," zdůrazňuje trenér Koubek, který nechal v zápase s Duklou odpočívat některé opory a dal příležitost dalším hráčům kádru, což vidí jako výhodu.

„Jsem rád, že se do tempa dostal velký balík hráčů a máme z čeho vybírat. Na Dukle byla kvůli náročnému programu v úvodu sezony potřeba rotace hráčů a rozložení sil," míní Koubek.

Hosté přijeli včera do Plzně s velkým odhodláním. Večer si vyzkoušeli trávník v Doosan Areně. „Všechno je zatím otevřené. Plzeň u nás odehrála skvělý zápas, ale my jsme připraveni a pokusíme se o obrat. Pořád máme dobrou šanci. Chceme to zvrátit a jsme připraveni," prohlásil včera na předzápasové konferenci trenér Slaviša Jokanovič.

Trenér Koubek pečlivě sledoval záznam víkendového utkání domácího poháru, ve kterém Maccabi porazil svého městského rivala Hapoel 3:1.

„Hrálo se ve velkém tempu, bylo plné hlediště. Maccabi prokázalo svoji sílu, byla to pro něj dobrá zkouška před odvetou v Plzni. Jsme rádi, že jsme ten zápas viděli a mohli si ho rozebrat," konstatoval kouč.

Může ale Maccabi českého mistra ještě něčím překvapit?

„Samozřejmě. Můžete mít soupeře do puntíku přečteného, ale vždycky vás může překvapit. Ofenzivní hráči Maccabi mají nadstandardní individuální schopnosti a vždy mohou přehrát soupeře jeden na jednoho. Někdo třeba trefí šibenici z pětadvaceti metrů. Na to se nepřipravíte, i když soupeře znáte," připomíná trenér Koubek.

Nenechá se dnes večer Viktoria ničím zaskočit?