Jenže na tenhle scénář na západě Čech vůbec nemyslí. Ve fotbalové Evropě se jim zalíbilo a účasti v jarních bojích se jen tak vzdát nechtějí.

„Věřím, že se na zápas dobře připravíme a uhrajeme v Minsku takový výsledek, který nás posune do Evropské ligy, i když víme, že to bude hodně těžké. Chceme ale udělat všechno pro to, abychom si i na jaře zahráli evropské poháry,“ prohlásil trenér FC Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Generálka na zítřejší duel vyšla lépe Plzni, v sobotním zápase 14. kola Gambrinus ligy vyhrála na domácím trávníku nad Mladou Boleslaví 3:2 a vyhoupla se v tabulce na třetí místo.

Borisov, který vede suverénně se sedmibodovým náskokem běloruskou Vysšaju ligu, prohrál v sobotu doma senzačně s posledním celkem tabulky Dněprem 1:2.

Hosté se ujali po čtvrthodině hry vedení, potom Brazilec Bressan ve 28. minutě vyrovnal, ale už za dvě minuty vstřelil Dněpr opět vedoucí gól. Jednobrankový náskok potom soupeř ve druhém poločase ubránil a z Borisova si odvezl nečekaně tři body.

Trenér Vrba však překvapivé porážce Borisova velkou váhu před zítřejším duelem nepřikládá. Zápas s Dněprem ani nesledoval žádný pozorovatel z Plzně.

„Nevíme, jestli hráli v kompletním složení nebo některé hráče šetřili. Pro nás jsou mnohem důležitější zápasy Borisova v Lize mistrů, které nám napoví daleko více než utkání v běloruské lize. Právě v zápasech Champions League hraje Borisov naplno a ukáže nám v nich, na co skutečně má,“ míní plzeňský kouč.

Plzeň si včera odpoledne zatrénovala ve Štruncových sadech a dnes v devět hodin ráno odlétá výprava z Prahy do Minsku. V 19.00 hodin místního času (v Bělorusku je o dvě hodiny více než v Česku) absolvuje na stadionu Dinama předzápasový trénink.

Jenže na tři body a start v jarní části evropské ligy si brousí zuby i BATE Borisov. Sebevědomí běloruskému šampionovi narostlo po domácí remíze 1:1 s AC Milán.

Italský mistr v Minsku vyhrál první poločas brankou Ibrahimoviče, domácí deset minut po přestávce vyrovnali z přísně nařízené penalty.

Trenér Borisova Viktor Gončarenko si bodu se slavným AC Milán považuje. „Po nevydařené první půli jsme přestali myslet na to, že hrajeme proti top klubu. Touha a odhodlání nám nakonec přinesly remízu, ze které jsme šťastni,“ uvedl Gončarenko.

Borisov má nejen o bod více než Viktoria, ale i příležitost rozhodnout kolo před koncem skupiny o třetím místu a postupu do Evropské ligy. „Chceme Plzeň porazit,“ vzkázal do Štruncových sadů Viktor Gončarenko.