„U Matěje vidím obrovskou motivaci vrátit se zpátky tam, kde byl před zraněním, kdy hrál v jedné z nejlepších soutěží světa,“ uvedl k jeho příchodu Adolf Šádek, generální ředitel Viktorie.

„Jednání Viktorky bylo rychlé a konkrétní, budu zde mít potřebné podmínky. Nyní je na mně, abych se dokázal prosadit a byl přínosem, motivaci mám velkou,“ řekl Matěj Vydra po podpisu smlouvy na dva a půl roku.

V anglické lize nastupoval i za West Bromwich a Watford. A právě v zápase proti svému bývalému zaměstnavateli si na konci dubna poranil kolenní vazy.

„Matěj je velmi zkušený hráč, i když má za sebou poměrně těžké zranění,“ uvedl na jeho adresu plzeňský kouč Michal Bílek, který slíbil, že bude mít s čerstvou posilou trpělivost. „Bude se do toho asi dostávat o malinko pomaleji. Ale v útočné fázi je velmi silný, rychlý, má dobrou střelu, umí se prosadit jeden na jednoho. Myslím, že zase zvýší konkurenci,“ slibuje si od něho kouč.

Vydra už včera absolvoval v Plzni běžecký test.

„Zdravotně je stoprocentně připravený, jen se musí dát fyzicky do pořádku,“ doplnil Michal Bílek. „Máme teď do útoku čtyři hráče, musí se místo poprat. Hrát budou ti s nejlepší formou.“

Příchod Vydry uvítal i útočník Jan Kliment, přestože tím získá konkurenta.

„Matěje znám už od dětství, i když jsme spolu nikdy nehráli, možná v přípravce,“ usmál se Jan Kliment. "Ale věděli jsme o sobě, několikrát během kariéry jsme si psali," dodal útočník Viktorie.