„Na silvestra se vždycky těším, sejde se nás as hřišti v Luční ulici vždycky hned několik generací viktoriánů. Zahrajeme si, potom posedíme a popovídáme, co je nového,“ říká obávaný kanonýr sedmdesátých let, který v roce 1971 vstřelil branku i slavnému brankáři Seppu Maierovi v utkání Poháru vítězů pohárů proti Bayeru Mnichov.

Na silvestra byl členem vítězného mužstva v bílých dresech, které porazilo ´Červené´ v poměru 4:1. „Na výsledku nezáleží, důležité, že se můžeme proběhnout. Tentokrát se mi hrálo lépe než v minulých letech, poprvé jsme si zaběhali na novém umělém trávníku. Léta přibývají a na takové povrchu je to lepší než na zmrzlé škváře, jako tomu bylo často v minulosti,“ pochvaluje si šedesátiletý fotbalista.

Ze hřiště ale musel odejít před koncem utkání. „Jednak mě trochu pobolívalo koleno, ale hlavně jsem musel s předstihem připravit občerstvení, aby při společném posezení všechno klaplo. Koneckonců ve svých letech už mám právo na trochu úlev,“ směje se.

A co přeje českému fotbalu na prahu roku 2009? „Aby nebyl tolik svázán taktikou, jak to často na ligových stadionech vidíme. Aby fotbalisté hráli více srdíčkem a pro diváky. Když to dokážou, vrátí se jim to ve zvýšených návštěvách,“ míní.

Ivan Bican rovněž nechybí na jediném ligovém zápase Viktorie Plzeň. „Klukům přeji, aby navázali na takové výkony, jaký předvedli v posledních dvou podzimních domácích zápasech proti Mladé Boleslavi a Olomouci. To byla radost se na fotbal dívat. Když jim to vydrží, mohou se na jaře dostat v tabulce hodně vysoko,“ dodává Ivan Bican.