Chodové se v rámci 11. kola České fotbalové ligy představili na půdě Chrudimi, kde diváci gól v regulérní hrací době neviděli.

Chrudim – Domažlice 0:0, na penalty 2:3

První velkou šanci utkání si na chrudimském trávníku připsali hostující hráči.

Ve 14. minutě se totiž do samostatného úniku dostal Luděk Leitl. Domažlický záložník ale svoji akci zakončil střelou těsně vedle branky domácího gólmana Mrázka.

Příležitosti ke skórování poté byly k vidění na obou stranách. V 21. minutě ale neuspěl chrudimský Ondřej Kesner, kterého záhy napodobil hostující Hrdlička.

Brankáři obou týmů odolávali útočným pokusům soupeře i ve druhém poločase.

Po hodině hry mohl skóre otevřít Libor Tafat ve službách Jiskry. Ten ale z dorážky po přímém kopu neuspěl.

Když dvacet minut před koncem neskóroval ani domácí Vácha, přišly na řadu pokutové kopy, jež měly rozhodnout, který z týmů si odnese bonusový bod navíc.

V penaltové loterii se opět několikrát zaskvěli oba brankáři. Drama tak dospělo až do šesté série, ve které se trefil domažlický kapitán Petr Mužík, zatímco Michal Radouš neproměnil.

Jiskra si tak z Chrudimi veze dva body a drží se na špičce třetiligové tabulky.

„Domácí byli aktivnější a nebezpečnější. My ale dobře bránili a s vítězstvím po penaltách jsme spokojeni. Dva body v Chrudimi jsou velmi cenné" řekl po závěrečném hvizdu trenér Jiskry Stanislav Purkart.

Poločas: 0:0. ŽK: 2:1. ČK: 0:0. Rozhodčí: Myška – Vnuk, Šafránková. Diváci: 240.

Domažlice: Ticháček – Bárta, Tůma, Bauer, Hrubý – Leitl (88. Javorský), Vondráček (46. Braun), Mužík, Hamerník (46. Došlý) – Hrdlička (59. Hošek), Tafat (90+4. Špírek).

Ostatní výsledky 11. kola:

Loko Vltavín – Čáslav 3:1 (2:0, 16. Hodas, 39. Abena, 74. Krolop – 56. Nečas), Bohemians Praha – Chomutov 4:0 (2. Volek, 5., 37. Melechovský, 71. Boček), Písek – Vyšehrad 2:3 (7. Voráček, 61. Basaraba – 46. Kočí, 53. Nosek, 90+3. Jurečka z PK), Převýšov – Admira Praha 2:0 (0:0, 53. Prokeš, 89. Kurek vl.), Meteor Praha – Benešov 1:1 (2:4 PK, 1:0, 37. Pilík – 50. Čapek), Jirny – Králův Dvůr 1:0 (1:0, 44. Pokorný), Louňovice – Štěchovice 1:0 (0:0, 60. Vondráček), Union 2013 – Zápy 0:0 (4:2 PK ).