Bez respektu. Nováček skolil dalšího protivníka

Plzeňský kraj – Tomáš Kristl hattrickem režíroval výhru Vejprnic.

11.9.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

Fotbalový nováček z Mýta na začátku nového ročníku nejvyšší krajské soutěže opravdu válí. Svěřenci trenéra Zbyňka Drozdy udolali ve víkendovém duelu 5. kola plzeňský Rapid 1:0 a zůstávají na třetím místě se ztrátou tří bodů na vedoucí Tachov.

Horní Bříza – Sušice 1:0

„Čekal nás ex-divizní tým s hodně mladým kádrem, a tak jsme byli v očekávání, jak bude utkání probíhat. Celkově to ale byl vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro nás. Nejlepšího hráče bych chtěl jmenovat našeho levého obránce Dana Sedláka,“ okomentoval souboj se Sušicí domácí trenér Martin Löffelman.

Poločas: 1:0. Branka: 41. Lomoz. Rozhodčí: Šiška. ŽK: 1:0. Diváci: 100.

Horní Bříza: Schimmer – Šimice, Lavička, Milan Zavadil (90. Kříž), Netáhlo (84. Jan Paukner), Martin Paukner, Němeček (65. Michal Chocholatý), Sedlák, Lomoz, Janka, Pavel Chocholatý. Trenér: Martin Löffelman.

Sušice: Gill – Vašák, Kodýdek, Bachroň, Halas, Klíma, Vichr (54. Hubáček), Čanecký, Skrbek, Bravec, Skála. Trenér: Petr Janda.

Luby – Rokycany 1:2

„Soupeři jsme byli více než vyrovnaným partnerem. Bohužel jsme své brankové příležitosti neproměnili. Kluci ale zaslouží pochvalu,“ řekl kouč poražených Lubů Vladislav Smolík.

Poločas: 1:2. Branky: 4. Křížek – 18. Hereit, 34. Debellis. Rozhodčí: Janda. ŽK: 3:3. Diváci: 150.

Luby: Kalaš – Veselka, Křížek, Voráč, Sýkora, Čipera, Kvítek (70. Šleis), Raišl, Koželuh, Čížek, Lávička. Trenér: Vladislav Smolík.

Rokycany: Špiroch – Hereit, Černý, Kořínek, Procházka, Trojanec, Vaščák (82. Varga), Ječmen, Debellis, Kopečný (87. Vitouš), Vileta (80. Ineman). Trenér: Robert Vágner.

Chotíkov – Tachov 2:3

„Odehráli jsme dobré utkání a po našem druhém gólu jsem už věřil, že nějaký bod získáme. Bohužel jsme pak třikrát inkasovali. Hráče ale musím za předvedený výkon pochválit,“ shrnul pětigólový duel hlavní trenér Chotíkova Petr Nykles.

Poločas: 0:0. Branky: 56. Lopata, 63. Kučera – 67. Čížek, 78. Ruda, 89. Bydžovský. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 4:3. Diváci: 60.

Chotíkov: Bejdák – Vlk (49. Soukup), Zajíček, Končal (18. Schleis), Bříza, Pechler, Michal Prais, Rozboud (89. Kestler), Lopata (88. Fakan), David Míka, Kučera. Trenér: Petr Nykles.

Tachov: Houdek – Bydžovský, Ruda, Knakal, Habart, Skopový (55. Čížek), Vyleta, Blatnický (46. Kořínek), Burda, Tušl (90. Šácha), Folejtar. Trenér: Martin Knakal.

Vejprnice – Stříbro 3:0

Po matném startu do soutěže si Vejprnice připsaly třetí vítězství v řadě s celkovým skóre 8:2. Hosté venku ještě nevyhráli.

Poločas: 2:0. Branky: 27.,38. a 88. Kristl. Rozhodčí: Koura. ŽK: 1:3. Diváci: 80.

Vejprnice: Vavrík – Puhlovský, Ženíšek, Havránek, Bárta (76. Kýček), D. Křen, R. Křen (46. Davídek), Svoboda, Kristl (89. Heindl), Paul, Lhotka. Trenér: Jiří Šámal.

Stříbro: Dostál – Zaoral, Dyk, Pavlas, Tůma, Bůžek, Demjan, Eliáš (72. Mráček), Pleško (83. Blažek), Kohut (46.Korynta), Šimek. Trenér: Josef Brouzda.

Rapid Plzeň – Mýto 0:1

„Podali jsme velice kvalitní výkon v defenzivě a podařilo se nám vstřelit jednu branku. Týmově vyspělý výkon,“ pochvaloval si trenér Mýta Zbyněk Drozda.

Poločas: 0:1. Branka: 40. Švejda. Rozhodčí: Michal Volf. ŽK: 5:0. Diváci: 100.

Rapid: Beke – Šindelář, Nový, Hajšman, Keckstein, Klekner, Čupalka, Harmady, Žák, Matějka (75. Šimandl), Gesl (50. Do Thanh). Trenér: Jaromír Mysliveček.

Slavoj Mýto: Vild – Hackr, Abrt, Brož, Světlík, Veverka (70. Štych), Bejček, Kříž (79. Vonášek), Hlaváček, Smitka (85. Šmíd), Švejda (64. Kotnauer). Trenér: Zbyněk Drozda.

Nýrsko – Lhota 4:0

„Určitě jsme byli lepší než soupeř, ale utkání se Lhotou bylo takové to utkání, ve kterém se vám povede vše, na co sáhnete. Jsme spokojení,“ liboval si po jednoznačné partii nýrský kormidelník Karel Kalivoda.

Poločas: 3:0. Branky: 23. a 41. Ivo György, 15. Kohout, 77. Rubáš. Rozhodčí: Jakub Šlajs. ŽK: 2:4. Diváci: 70.

Nýrsko: Moravec – Valenta (89. Nehoda), Výtisk, Kajínek, I. György, T. György (80. Kotlan), Brož, Antonovics (65. Rubáš), Lužný, Kolář (75. Bastl), Kohout (85. Jarko). Trenér: Karel Kalivoda.

Lhota: Böhm – Nejdl, David Křížek (46. Kováč), Michael Křížek (81. Fürbacher), Zbyněk Černý (86. Humeník), Klokan (46. Varga), Nový, Šroubek, Kotrnoch, Záhrobský, Mrázek (46. Salák). Trenér: Eduard Kubata.

Žihle – Domažlice B 1:4

„Na malém hřišti a ještě na umělce to nebylo úplně ideální, ale jsem rád, že jsme zápas dovedli do vítězného konce,“ uvedl trenér rezervního celku Domažlic Martin Steinbrücker.

Poločas: 1:2. Branky: 45. Nový – 45. z penalty a 61. Lucák, 33. Buršík, 87. Bezdička. Rozhodčí: Fillinger. ŽK: 4:1. Diváci: 110. Hřiště: UMT Žihle.

Slavoj Žihle: Bláha – Rázek, Vukliševič, Rambousek, Kalata, Bulín, Krofta, Nový (84. Bláha), Romanovskyy, Brož, Peterka. Trenér: Robert Otcovský.

Domažlice B: Švihořík – Hojda, Waldmann (75. Kadlec), Lucák, T. Korelus, Kubr (89. Kalný), J. Korelus, Bezdička, Buršík, Vlček (84. Sova), Čadek (72. Vísner). Trenér: Martin Steinbrücker.

Holýšov – Rozvadov 2:2

Domácí po poločase sice vedli o dvě branky, ale hostující tým dokázal ve druhé půli srovnat skóre. V 90. minutě navíc neproměnil rozvadovský Michal Slowik nařízený pokutový kop.

PK: 2:3. Poločas: 2:0. Branky: 24. Černohorský, 35. Valachovič – 62. Roháč, 84. Štverák. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

Holýšov: Horáček – Zavadil (41. Kolář, 79. Valenta)), Trhlík, Baxa, Kaas, Manowetz, Černohorský, Roztočil, Valachovič, Stanislav Staněk, Kraus (89. Němček). Trenér: Karel Míčka.

Rozvadov: Rychna – Bronec, Janda, Kopáček, Roháč, Slowik, Štverák, Jan Viterna, Hána, Jan Horáček (66. Milan), Žemlička. Trenér: Martin Bronec.

Kamery v helmě. Nenechte si ujít unikátní video z utkání Škoda Vítkovice

Plzeň - Na unikátní video z nedělního utkání hokejové extraligy v Plzni mezi domácí Škodovkou a Vítkovicemi se mohou těšit čtenáři webových stránek Deníku.