Po příjezdu do hotelu se hráči naobědvali a následoval odpočinek.

Poté svěřenci trenéra Pavla Vrby absolvovali svačinu a od osmi do devíti hodin místního času si vyzkoušeli v rámci předzápasového tréninku trávník hlavního stadionu Besiktasu.

Večer se do jámy lvové vrátí, aby tady před bouřlivou kulisou vyprodaného stadionu vybojovali odvetný zápas.

Ten první před týdnem v Praze skončil nerozhodně.

Kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba soudí, že remíza 1:1 je výhodnější pro domácí tým, ale dává do odvety zároveň šanci i jeho mužstvu.

Po prvním utkání jste prohlásil, že vaše šance na postup vidíte na čtyřicet procent. Je tomu tak pořád?

Výsledek 1:1 je zajímavý pro obě mužstva. Naší nevýhodu je, že jsme doma inkasovali gól, proto těch čtyřicet procent. Pro domácí navíc hovoří v odvetě i domácí prostředí. Kdyby první duel skončil bez branek, viděl bych naše vyhlídky na postup padesát na padesát.

Do odvety s Besiktasem zbývají jen hodiny. Jaký průběh očekáváte ve srovnání s prvním duelem v Praze?

Čeká nás mnohem složitější zápas než na Letné. V Praze nás hráči Besiktasu neznali, trochu nás i podcenili. Situace v odvetě bude ovšem úplně jiná. Já ale věřím, že pokud dokážeme zopakovat výkon z prvního poločasu úvodního utkání, jsme schopni potrápit Besiktas i před domácím publikem.

Zmínil jste diváky, kteří dokáží na stadionu rozpoutat hotové peklo. To musí být pro domácí hráče obrovská vzpruha…

Očekáváme bouřlivé prostředí, to ano. Ale já mám na druhou stranu informace, že pokud Besiktas nevede v poločase 2:0, tak se diváci naopak staví proti domácímu týmu. Pokud udržíme remízový výsledek co nejdéle, mohla by to pro nás být výhoda nejen na hřišti, ale i v hledišti. Mohli bychom získat diváky na svoji stranu.

Očekáváte, že s bouřlivou podporou publika v zádech se Besiktas požene do útoku mnohem více než v Praze?

Myslím, že ano. Technická kvalita hráčů soupeře ve středu pole a v útoku je značná a Besiktas toho bude chtít doma využít. Určitě se bude mnohem víc tlačit do útočné fáze, což ale zase může odkrýt slabiny v defenzivě. Už v prvním zápase jsme se přesvědčili, že máme útočníky schopné poradit si s defenzivou tureckého mužstva. Pokud se nám podaří i v odvetě dostat defenzivní hráče soupeře pod tlak, mohli by s tím mít problém stejně jako v Praze.

Před prvním zápasem jste neměli o hře soupeře příliš informací, sám jste potvrdil , že videa Besiktasu z utkání proti týmu z Faerských ostrovů bohužel neměla příliš velkou vypovídající hodnotu. Teď už máte poznatků o hře Besiktasu Istanbul mnohem více. Pomohly vám některé z nich při přípravě na dnešní odvetu?

Zápasy druhého předkola i přípravné utkání proti Gorici nám toho opravdu moc neřekla, tahle mužstva nedokázala Besiktas prověřit a hrálo se jen na polovině soupeřů. My jsme defenzivu Besiktasu prověřili nejvíc a utkání nám odhalilo řadu věcí, které jsme při přípravě na tento zápas využili.

Jak to vypadá se zdravotním stavem mužstva? Bude moci nastoupit i Rajtoral, který v neděli v Gambrinus lize proti Bohemians Praha 1905 nenastoupil a netrénoval ani v úterý v Plzni?

Rajtoralovi jsme dali dva dny prostor, aby doléčil zranění kotníku. Předzápasový trénink v Istanbulu ve středu večer už absolvoval a je připraven i pro čtvrteční utkání. Ostatní hráči jsou rovněž v pořádku.