- Po umístění na šesté příčce se zlepšila atmosféra v klubu a majitelé položili důraz na stabilizaci kádru. Podařilo se udržet Daňka s Füllem a noví hráči byli vybíráni s cílem perspektivy pro další roky. Klub chce udržet vítěznou náladu i v další sezoně. Kapitánem ligového celku je Martin Müller.

- Stanovení výše odstupného za přestup Davida Limberského do pražské Sparty je obchodním tajemstvím. Po nevydařeném angažmá v cizině ho v Plzni trenér Levý postavil na nohy, stal se kapitánem a spolu s ním šel tým nahoru. Rezek je ve Spartě nadále na hostování.

- Z nových hráčů může Vaculík hrát na levé i pravé straně zálohy, je však po operaci ramena a trénuje v omezeném rytmu. Halama je perspektivní stoper, nebo pravý obránce. Brožík je brejkový útočník. Strategií klubu je nadále sázet na mladé perspektivní hráče.

- Klub měl zájem o prodloužení smlouvy s Davidem Vaněčkem, který hostoval v K. Varech. Hráč však zájem neměl, smlouvu neprodloužil a přestoupil do Mladé Boleslavi.

- Jednání o příchodu Ericha Brabce a Tomáše Doška do Plzně probíhala v minulosti. Nyní nikoliv. Hráči přestoupili do pražské Slavie, resp. do Brna. Tomáš Došek se chce do Plzně vrátit až na závěr kariéry, ale do nižší soutěže.

- Michal Smejkal se v roli útočníka na hostování v Blšanech rozehrál k dobrým výkonům a bojuje o místo v základní sestavě prvoligového celku.

- Od nové sezony jsou na tribuně číslované sedačky. Předprodej na Spartu bude zahájen v pondělí. Bylo prodáno 200 permanentek, což není příliš.

- Poprvé v historii bude v klubu u áčka pracovat fyzioterapeut.

- V Luční ulici na druhém hřišti byla vybudována umělá závlaha a bude - li schválena dotace, začne se v Luční budovat umělý trávník.

- Béčko Viktorie v ČFL nebude mužstvem odložených hráčů, ale celkem perspektivních devatenácti až dvacetiletých fotbalistů. Poprvé mají všichni profesionální smlouvy. Starší hráči odešli na hostování.

- Investorem nového stadionu bude město. V současné době se zpracovává územní plán, kde se rozhodne o místě. Štruncovy sady to nebudou, trendem města je vytvořit v této lokalitě městský park. V úvahu přichází Borská pole a prostor bývalé skládky v Sulkově. Na podobné skládce už ve světě vyrostlo několik stadionů (viz Bayern Mnichov), jsou na ně vyšší dotace, ale klub preferuje Borská pole. Finance na zpracování projektu nového stadionu už byly schváleny, a když půjde vše hladce, mohl by do tří let stát.