Rychlonohý záložník si nejvíce vyčítal akci ze 73. minuty, kdy se po přihrávce Pavla Horvátha sám řítil na ostravského gólmana Baranka, ale vyloženou šanci neproměnil. A jeho tým tak doma jen remizoval v jarní premiéře 0:0.

„Dostal jsem krásný balon od Pavla do běhu, odpoutal jsem se i od bránícího hráče a šel sám. Nechtěl jsem si míč příliš podkopnout prvním dotykem a soustředil jsem se na něj, abych balon neztratil. Míč se mi podařilo přebrat, ale po druhém dotyku mě balon odskočil a já ho kolenem poslal do náruče Baranka,“ kroutil nevěřícně hlavou záložník Viktorie, který naběhá při utkání spoustu kilometrů, je ho plné hřiště a svojí rychlostí motá obráncům hlavu. V koncovce ale pravidelně selhává.

„Už opravdu nevím, co s tím. Musím koncovku ještě více trénovat. Ta nevyužitá šance proti Baníku mě moc mrzí, ztrátu dvou bodů beru na sebe. Pokazil jsem zápas,“ kál se včera Petržela.

S radou přispěchal Petrželovi pohotově kapitán Viktorie Pavel Horváth. „Ty si dokážeš svou rychlostí šanci vytvořit, ale potom musíš dva tři kroky před střelou zvolnit, abys měl v koncovce klid,“ nabádal mladšího spoluhráče Pavel Horváth.