Atraktivní šlágr 26. kola nejvyšší krajské soutěže mezi Tachovem a béčkem domažlické Jiskry musely po remíze 2:2 rozhodnout až penalty. V nich čaroval brankář Chodů Lukáš Brych a zařídil druhému celku krajské tabulky druhý bonusový bod.

Tachov – Jiskra Domažlice B 2:2

„Cítili jsme, že nám domácí chtějí vrátit pohárovou porážku, ale jsem rád, že jsme se nedali a utkání zvládli. Remíza je spravedlivá, protože duel byl vyrovnaný a šance měly oba celky. V penaltách nás podržel brankář Brych, který zneškodnil tři pokusy,“ liboval si trenér domažlického béčka Martin Steinbrücker.

PK: 2:3. Poločas: 1:2. Branky: 35. Knakal z penalty, 52. Vyleta – 17. a 27, z penalty Hejda. Rozhodčí: Šiška. ŽK: 4:1. ČK: 78. Blatnický (Tachov). Diváci: 130.

Tachov: Houdek – Ruda, Martin Knakal, Habart, Skopový, Vyleta, Blatnický, Tušl, Čížek (83. Šácha), Folejtar, Žemlička. Trenér: Martin Knakal.

Jiskra Domažlice B: Brych – Tomáš Korelus, Lucák, Kadlec (46. Bláha), Kubr (50. Nguyen), Hojda, Vlček, Sova (85. Vavřička), Hejda, Bezdička, Pavlíček. Trenér: Martin Steinbrücker.

Rapid Plzeň – Vejprnice 1:0

„Fotbalově kvalitní utkání z obou stran. Nám i soupeři se dařilo hrát velmi pohledně. Nakonec to rozhodla jedna branka, kterou jsme vstřelili my. Pro mě obzvlášť je to cenné vítězství. Ve Vejprnicích jsem totiž pár let odsloužil,“ řekl k zápasu šťastný trenér Rapidu Jaromír Mysliveček.

Poločas: 1:0. Branka: Čupalka z penalty. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 4:1. Diváci: 60.

Rapid: Beke – Šindelář, Nový, Keckstein, Hajšman, Davídek (65. Gesl), Klekner, Čupalka, Harmady, Matějka (90. Janoch), Tarhaj. Trenér: Jaromír Mysliveček.

Vejprnice: Faltus – Puhlovský (60. Lhotka), Havránek, Rada, Heindl (73. Kolář), Davídek, Robert Křen, Ženíšek, Kristl, Daniel Křen, Paul. Trenér: Jiří Šámal.

Holýšov – Horní Bříza 2:1

„Myslím si, že to bylo zasloužené vedení. V prvním poločase jsme byli jasně lepší, ačkoliv diváci branku neviděli. Ve druhé půli nám prvních patnáct minut trvalo, než jsme se dostali do tempa a soupeř se ujal vedení. Pak jsme ale opět začali hrát a výsledek utkání zaslouženě otočili,“ hodnotil klání spokojený kouč Holýšova Štěpán Hirschl.

Poločas: 0:0. Branky: 65. Jeniš, 72. Kraus – 62. Chocholatý. Rozhodčí: Petrželka. ŽK: Hráno bez karet. Diváci: 65.

Holýšov: Steinbach – David Zavadil, Trhlík, Baxa, Kaas, Černohorský, Valachovič, Staněk, Jeniš, Panuška (66. Vnouček), Kraus. Trenér: Štěpán Hirschl.

Horní Bříza: Šimandl – Václav Zavadil, Milan Zavadil (46. Lomoz), Rous, Němeček (46. Sedlecký), Macháček, Janka, Pavel Chocholatý, Frank, Kraček (72. Šimice), Paukner (46. Mašek). Trenér: Martin Löffelman.

Nýrsko – Žihle 3:0

„Soupeř se prakticky celý zápas bránil, ale i tak nemůžu být s výkonem svých hráčů spokojený. Do plných jsme se moc neprosazovali a ve druhé půli jsme se trošku podřídili hře protivníka. Opět jsme ale nastoupili v hodně kombinované sestavě a jsem rád, že jsme to v defenzivě zvládli bez obdržené branky,“ uvedl trenér Nýrska Karel Kalivoda.

Poločas: 2:0. Branky: 4. Kotlan, 28. Rubáš, 79. Tomáš György z penalty. Rozhodčí: Křen. ŽK: 2:1. Diváci: 90.

Nýrsko: Moravec – Kotlan, Kopřiva, Tomáš György, Karel Kalivoda ml., Trumpeš (73. Matěj Valenta), Antonovics, Tomáš Valenta (80. Nehoda), Lužný, Martin Brož, Rubáš (83. Pavlík). Trenér: Karel Kalivoda.

Žihle: Bláha – Churavý, Romanovskyy, Worzischek, Půta, Vukliševič, Krofta, Otcovský, Rázek (62. Kunt), Peterka, Jiří Brož. Trenér: Robert Otcovský.

Lhota – Chotíkov 2:2

Fotbalisté Lhoty, za které opět v průběhu hry nastoupil hokejista Jan Kovář, vybojovali proti pátému celku tabulky cenné dva body.

PK: 5:4. Poločas: 1:1. Branky: 28. Štverák, 50. Záhrobský – 25. Končal, 77. Vlk. Rozhodčí: Bureš. ŽK: Hráno bez karet. Diváci: 85.

Lhota: Böhm – Záhrobský, David Křížek (90. Novák), Michael Křížek (90. Kraus), Černý, Horník, Nový, Šroubek (62. Kovář), Kotrnoch, Varga, Štverák (90. Klokan). Trenér: Eduard Kubata.

Chotíkov: Bejdák – Forman, Kluska, Končal, Kučera, David Míka, Pechler (79. Schleis), Rozboud, Vlk, Prais (86. Kadlec), Zajíček. Trenér: Petr Nykles

Mýto – Luby 5:1

„Byli jsme celý zápas fotbalovějším týmem a po zásluze jsme zvítězili. Soupeře jsme do šancí příliš nepouštěli, naopak sami jsme si vytvořili dost příležitostí a pět z nich jsme dokázali proměnit v branku,“ komentoval výraznou výhru nad Luby kouč Mýta Zbyněk Drozda.

Poločas: 2:0. Branky: 50. a 65. Švejda, 10. Konopásek, 41. Sýkora vl., 88. Šmíd – 78. Veselka. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 2:1. Diváci: 196.

Mýto: Vild – Veverka, Abrt, Brož, Světlík, Lupáč, Bejček (70. Šmíd), Štych (80. Ulrich), Rieger, Švejda (89. Burket), Konopásek. Trenér: Zbyněk Drozda.

Luby: Kalaš – Veselka, Křížek, Voráč, Sýkora, Vejskal, Bureš (74. Votava), Čipera, Skýpala (63. Rašek), Sysel, Švec (Sysel). Trenér: Vladislav Smolík.

Sušice – Stříbro 6:2

„Začali jsme vlažně, ale pak se nám povedlo dát dva góly a do poločasu jsme přidali ještě třetí branku. Na začátku druhé půle přišlo vyloučení soupeře. Díky němu jsme měli prostor pro zkoušení taktických variant, ale bohužel jsme dvakrát inkasovali. I tak jsme si ale vítězství už pohlídali,“ shrnul utkání trenér zachraňující se Sušice Petr Janda.

Poločas: 3:0. Branky: 17., 54. a 65. Vrhel, 30. Vašák, 32. Čanecký, 89. Brabec – 63. a 85. Tůma. Rozhodčí: Kulhánek. ŽK: 2:3. ČK: 50. Demjan (Stříbro). Diváci: 65.

Sušice: Gill – Kodýdek, Skuhra (89. Patrik Hubáček), Vrhel (85. Lukáš Blažek), Klíma, Vašák (60. Varga), Hájek, Pavel Hubáček (75. Bachroň), Čanecký, Králík, Brabec. Trenér: Petr Janda.

Stříbro: Dolejš – Tůma, Demjan, Pavlas (46. Karel Blažek), Hřebík (46. Vejvoda), Korynta, Mráček (69. Pleško), Dyk, Bůžek, Kohut, Lanfranchi. Trenéři: Lukáš Pleško a Jakub Eliáš.