Z podzimního kádru chyběl včera v Luční ulici jen záložník Darida, který se posunul do prvoligového A mužstva.

Z hostování v jiných klubech se do kádru juniorky Viktorie naopak vrátili Dvořák s Brožíkem (oba Vlašim), Bárta (Domažlice) a Bezděk (Tachov).

„Zimní přípravu absolvujeme převážně v areálu v Luční ulici, kde sehrajeme i většinu přípravných zápasů. Výjimkou bude příští týden, který strávíme na soustředění v Žinkovech,“ říká trenér juniorky Viktorie Milan Matejka.

V Žinkovech dostanou mladí viktoriání tradičně pořádně do těla, jednu výhodu však přece jen letos mají. „Trénink hrubé síly v posilovně už máme totiž za sebou, zvládli jsme ho s předstihem už v prosinci. Něco podobného udělali fotbalisté v Olomouci a osvědčilo se jim to. Takže v Žinkovech čekají kluky maximálně dva tréninky na hrubou sílu,“ přichází s dobrou zprávou pro své svěřence kouč .

Míče si juniorka Viktorie v Žinkovech příliš neužije, za to se budou moci fotbalisté proběhnout i na běžkách. „Pokud bude dostatek sněhu, na běžky se určitě dostaneme. Při letním soustředění v Žinkovech jsem objevil parádní tratě, tak si je teď v zimě vyzkoušíme. Pro mužstvo to bude určitě zpestření zimní dřiny,“ míní trenér.

K prvnímu přípravnému utkání nastoupí béčko Viktorie při návratu ze soustředěmí v sobotu 16. ledna. „Ze Žinkov pojedeme rovnou do Písku, kde se utkáme na umělé trávě s domácím třetiligovým celkem,“ vysvětluje Matejka.

Oproti předchozím sezonám se juniorka letos nezúčastní turnaje Slavoje Vyšehrad v Praze. „Máme kvalitní umělý trávník doma v Plzni a tak budeme chtít, abychom co nejvíce zápasů sehráli doma. Vedou nás k tomu samozřejmě i ekonomické důvody, šetřit se musí,“ zdůrazňuje kouč.

„Jediné zápasy venku sehrajeme v Sokolově proti druholigovému Baníku a v německém Hofu. Ostatní utkání, například s druholigovým Mostem, sehrajeme doma v Luční ulici,“ dodává Milan Matejka.