Svěřenci trenéra Pavla Horvátha se v minulém týdnu postarali o překvapení. V přípravném utkání uspěli na půdě Vyšehradu, který působí o soutěž výše.

Viktoriáni se ujali rychle vedení zásluhou Pince. Odpověď Pražanů byla však blesková, srovnání zařídil zkušený obránce Milan Nitrianský.

Domácí následně do půle otočili stav zápasu. Plzeňané se ale nevzdali a po změně stran dvěma brankami převrátili utkání zpět na svoji stranu.

„Vítězství si ohromně cením. Byla to pro nás těžká zkouška. Vyšehrad měl v sestavě několik bývalých exligových hráčů. Pro kluky to byla dobrá prověrka, v níž ukázali, že se mohou vyrovnat i druholigovému soupeři,“ těšilo trenéra Viktorie Plzeň B Pavla Horvátha.

K omezení provozu došlo na křižovatce ulic Klatovská x Kaplířova a U Borského parku. Po zimě se zahájily dokončovací práce související s prodloužením tramvajové trati na Borská Pole. Kvůli uzavírce křižovatky jsou odkloněny trasy linek MHD. Objížďka menší
Křižovatka je zavřená

Západočeši absolvují dlouhou zimní přípravu. Až teprve za tři týdny je navíc čeká první ostrý jarní zápas.

„Musím říct, že je to hodně dlouhé. Po náročném bloku měli hráči až po měsíci čtyři dny volno. Odehráli jsme i více zápasů a výsledkově panuje spokojenost,“ pokračuje kouč Horváth, jenž si je ale vědom toho, že je stále na čem pracovat.

„Hra už má v některých pasážích parametry, které se blíží našim představám. Stále ale pracujeme na tom, aby byly výkony konstantnější. Důležité ale je, aby kluci byli na hřišti aktivní, byli na míči a nebáli se hrát,“ dodává Pavel Horváth.

V dalším zápase remizovalo béčko Viktorie s rezervou Mladé Boleslaví 1:1

FK Slavoj Vyšehrad – FC Viktoria Plzeň 2:3 (2:1)

Branky: 21. Nitrianský, 38. Čvančara – 12. Pinc, 55. a 87. Koželuh. Sestava Plzně: Staněk – Svoboda, Gabriel, Míka (46. Hranáč), Žilák – Pihrt (66. Kepl), Petr, Havel (66. Ruda), Václavík (46. Koželuh) – Vrba (77. Václavík), Pinc (84. Míka).

Mladá Boleslav B – Viktoria Plzeň B 1:1 (1:0)

Branky: 10. Majer – 55. Vrba.