V kádru došlo oproti podzimu k několika změnám. Tým opustili Jan Brož a Jakub Kubek, kterým skončilo ve Viktorii hostování z mateřských klubů Nepomuku a Plané. „Podle mých informací by se měli zapojit do přípravy v divizní Doubravce,“ říká kouč juniorky Viktorie Jiří Skála.

Smlouvy končí také Lukáši Novému a Ondřeji Vitoušovi. „Kroky Vitouše povedou do některého z českých klubů nebo do zahraničí. Nový je na testech v druholigovém Třinci,“ uvedl trenér Skála.

Zimní přípravu s A týmem absolvují Mandula, Štípek a Dvořák. Kádr juniorky naopak doplnil už v závěru podzimu dorostenec Patrik Hrošovský a nyní byl z dorostu přeřazen i Michal Růžička.

Přípravu s béčkem Viktorie zahájili také krajní záložník Ondřej Stružka a útočník Lukáš Roubal, oba ze Spartaku Chrást, vedoucího celku Fincentrum krajského přeboru. Roubal je po podzimu se čtrnácti góly druhým nejlepším střelcem soutěže.

„Jedná se o mladé a perspektivní hráče. Uvidíme, jak se budou jevit v tréninku a v utkáních, a podle toho potom rozhodneme,“ říká kouč.

Dvoufázové tréninky hráči absolvují v areálech v Luční ulici a ve Štruncových sadech. „Příprava bude náročná a dlouhá,“ slibuje kouč svým svěřencům. Hrubá kondiční příprava vyvrcholí soustředěním v Žinkovech od 17. ledna, po návratu čeká tým přípravný duel s Doubravkou.

Zpestřením zimní dřiny budou zápasy na zimním turnaji Slavoje Vyšehrad v Praze. Na konci února bude béčko Viktorie soupeřem druholigového celku Vlašimi.