„První branka byla hodně nešťastná, kdy brankář špatně vyběhl a nedomluvil se s obráncem. Byl to takový napůl vlastenec. I druhý gól padl po naší chybě. Škoda, že jsme to neudrželi,“ mrzelo asistenta trenéra viktoriánského béčka Václava Pěchoučka.

I přes porážku ale byl s výkonem mladíků spokojený. „Byli jsme více než rovnocenným soupeřem. Pro náš mladý tým to byl v přípravě další test, který ho pořádně prověřil. Navíc se utkání odehrálo na přírodní trávě, což je také plus před generálkou. Celkově jsme všechny zápasy proti druholigovým soupeřům sehráli dobře. Chyběl tomu pokaždé jeno něco lepší výsledek,“ podotkl Pěchouček.

Fotbalisté SK Slavia Vejprnice (na archivním snímku hráči v červeno-bílých dresech) deklasovali Chotěšov 9:0. Čtyřmi góly se blýskl Daniel Křemenák.
Vejprnice daly zapomenout na střeleckou bídu, devíti kousky smetly Chotěšov

I proti Žižkovu nastoupilo za rezervu Viktorie několik mladíků z ciziny, kteří jsou momentálně v Plzni na zkoušce. „Uvidíme, kdo z nich tady zůstane na jaro. To se rozhodne nejspíše v následujících dnech,“ prozradil asistent trenéra.

Jedinou jistou zahraniční akvizicí je tak zatím dvacetiletý záložník Burak Alili, který přišel ze švýcarského klubu Neuchatel. Jarní část odstartuje třetiligová rezerva Plzně v sobotu na půdě Motorletu.

Žižkov – Plzeň 2:1
Poločas: 0:0. Branky: 55. Rosa, 88. Sodoma – 68. z penalty Vrba. Sestava Plzně: Daněk – Fišer, Mitchel, Rachib, Doubek, Planeta, Novák, James, Vrba, Nováček, Lörincz. Střídali: Krůta, Kodýdek, Oravec, Vach, Vacek, Štauber, Šustr.

Fotbalisté FK Nepomuk (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili Sušici na její půdě vysoko 4:0.
Nepomuk v rámci přípravy přehrál domácí Sušici. Co řekl kouč na výkon týmu?