Ve středu slavili fotbalisté domažlického béčka přes silný Tachov postup do semifinále Krajského poháru a už v neděli je čeká další utkání. Tentokrát to mistrovské v rámci 23. kola nejvyšší krajské soutěže proti nepříjemnému výběru Lhoty.

„Zápas proti Tachovu se nám povedl. Cítili jsme, že bychom mohli soupeře porazit. A to se nakonec povedlo. Samozřejmě, měli jsme tři posily z áčka, ale v základní sestavě nastoupili také dva dorostenci. Všechno si sedlo. Dařilo se zejména trojici Lucák, Hejda, Bezdička, kteří v prvním poločase zařídili všechny branky. Jsme šťastní,“ ohlíží se za pohárovým skalpem lídra krajského přeboru Martin Steinbrücker, kouč Jiskry B.

A jakou hru očekává od nedělního soupeře? „Bude to hodně zajímavé a podle mého názoru soubojové utkání. Lhota má nebezpečné standardní situace, které vlastně rozhodly podzimní zápas. Na to si musíme dát pozor,“ ví Steinbrücker.

„Na druhou stranu, tenkrát jsme hráli v úplně jiné sestavě. Do Lhoty jsme jeli s jedním klasickým obráncem, který byl v průběhu druhého poločasu navíc vyloučen. A pak nám pochopitelně chyběli hráči, kteří jsou silní ve vzduchu,“ podotýká trenér Domažlic. „Hrajeme ale doma a chceme jednoznačně získat tři body,“ dodává.

O víkendu se svým příznivcům představí také divizní Senco, které hostí tým z města hermelínů – Tatran Sedlčany. I přes dobrou formu Plzeňanů ale svěřence trenéra Luboše Vašicy nečeká nic jednoduchého. Sedlčany totiž v minulém kole vyloupily půdu suverénního lídra z Karlových Varů.

„Ten jejich zápas ve Varech jsem viděl a musím přiznat, že se mi Sedlčany moc líbily. Hrály agresivně, rychle a měly nebezpečné protiútoky, ze kterých dokázaly těžit. Rozhodně nejde o snadného soupeře,“ má jasno trenér Senka Luboš Vašica. „My ale hrajeme doma a chceme vyhrát. To ale vlastně každý zápas, to je přeci jasné,“ říká.

Vašica, který plzeňský klub převzal po Zdeňku Michálkovi v polovině sezony, by rád na utkání pozval také doubravecké diváky. „Myslím si, že se nám zatím daří. Hrajeme pohledný fotbal, máme krásný areál. Byli bychom rádi, kdyby nás fanoušci přišli podpořit v co největším počtu. Hlavně kluci si to zaslouží,“ přeje si trenér Západočechů, který bude v utkání proti čtvrtému celku divizní tabulky postrádat jen Dana Sýse. „Ten určitě nebude, je totiž v zahraničí. Otazník visí také nad startem Roubala, kterého trápí nachlazení. U něj ale uvidíme až v den zápasu,“ vysvětluje.

Další regionální divizní celky hrají venku. Přeštice čeká Český Krumlov, Petřín souboj s Malší a Klatovy se představí na hřišti Březové. Velice těžký souboj čeká také jediného západočeského účastníka ČFL. Jiskra Domažlice zajíždí již zítra dopoledne do Prahy na hřiště druhého Vltavínu. A bude chtít jistě prolomit nepříznivou sérii zápasů na cizích hřištích. Chodové na jaře venku totiž za tři body ještě nevyhráli.

Jakub Šíra
Házenkář Šíra: Klukům do šatny jsem slíbil nějakou tu Plzničku