„Jediné Domažlice nás na podzim dokázaly herně přehrát,“ nechal se v polovině ročníku slyšet tachovský trenér Martin Knakal. Setkání číslo dva – před necelým měsíce se oba střetly ve čtvrtfinále Krajského poháru a výsledek? 5:1 pro mladé Chody.

A o víkendu se velcí rivalové utkali potřetí v sezoně, v rámci 26. kola přeboru. Ze všech tří duelů byl ten poslední nejvyrovnanější. Skončil 2:2 a musely ho rozhodnout penalty. V nich zazářil domažlický brankář Lukáš Brych, který Benfice, jak se mladíkům Jiskry přezdívá, vychytal cenný bonusový bod navíc. „Lukáš byl skvělý. Chytil tři penalty a zařídil nám druhý bod,“ chválil svého svěřence trenér Jiskry B Martin Steinbrücker.

Pochvalu si ale podle domažlického lodivoda zaslouží celý tým.

Z utkání krajského přeboru mezi Tachovem a béčkem Domažlic.
Benfika zaskočila lídra a vybojovala dva body

„Věděli jsme, že se nám domácí budou chtít pomstít za pohárovou porážku 1:5 a jsem rád, že jsme to zvládli. Samozřejmě, měli jsme nějaké posily z áčka, ale také hráli mladí dorostenci,“ vysvětluje Steinrbücker. Hlavní uznání podle kouče zaslouží zkušený David Bezdička. „David odehrál v sobotu celé utkání ve třetí lize proti Benátkám a o den později nám pomohl v zápase v Tachově,“ připomíná domažlický lodivod.

Béčku Jiskry zbývají do konce sezony odehrát čtyři zápasy. Tři soutěžní v krajském přeboru (všechny venku), a také finále poháru PKFS proti Rokycanům. „Cíl pro závěr sezony je jasný – v kraji se chceme udržet na druhém místě a k tomu konečně získat pohár. Za poslední čtyři roky jsme se probojovali třikrát do finále, ale trofej nám vždy unikla,“ podotýká Steinbrücker.

Důležité vítězství v nejvyšší krajské soutěže si o víkendu připsali také hráči Holýšova, kteří doma udolali Horní Břízu 2:1 a i nadále bojují o záchranu. „Tato výhra nám může hodně pomoci, ale čekají nás ještě čtyři těžké zápasy. Naprosto klíčové budou duely se Žihlí a Luby,“ má jasno holýšovský trenér Štěpán Hirschl.

Velký krok za kýženou záchranou udělali v divizní skupině A také fotbalisté Přeštic a Klatov. Oba celky se díky víkendovým výhrám za tři body odpoutaly ze sestupových příček. A otázka zní: Udrží se?

Fotbal, divize sk. A: Klatovy - Malše Roudné
Drama. Přeštice v závěru derby přetlačily Petřín