Šestačtyřicetiletý trenér převzal tým společně s asistentem Pavlem Horváthem v neděli poté, co vedení klubu ukončilo spolupráci s dosavadním koučem Romanem Pivarníkem. „Být hlavním trenérem Viktorie je pro mě velká čest a zároveň obrovská zodpovědnost za výkon celého mužstva,“ říká nový hlavní kouč Viktorie.

„Pro nás je to velice důležité utkání. Hradec dokáže být doma nepříjemným soupeřem, navíc je povzbuzen vítězstvím v minulém kole ve Zlíně. To ale nemění nic na tom, že jedeme do Hradce jako lídr tabulky a podle toho se bude zápas vyvíjet. Jedeme tam vyhrát,“ říká Bečka.

„Chceme se prezentovat kvalitním výkonem, především být nebezpečnější v ofenzivě, což doteď nebylo. Tomu také odpovídala skladba tréninků v týdnu před zápasem,“ podotýká nový hlavní kouč FC Viktoria Plzeň.

Složením mužstva na zápas s Hradcem Králové nový kouč prozradit nechtěl. „Na to ještě čas, máme před sebou ještě několik tréninků a o sestavě rozhodneme na základě aktuálního zdravotního stavu z hráčů. Jediné, co je jasné, že s námi nepojede Michael Krmenčík, který má trest za čtyři žluté karty,“ dodává Bečka.

Páteční utkání v Hradci Králové začíná ve 20.15 hodina a vysílá ho ČT sport.